Αετός Αρριανών-Ορφέας Ξάνθης 3-2

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αετός Αρριανών, επικρατώντας με σκορ 3-2 του Ορφέα Ξάνθης, κατακτώντας έτσι το δεύτερο «τρίποντό» του στο πρωτάθλημα.

Παρουσία 300 οπαδών ο Αετός πήρε τη νίκη, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με εντυπωσιακή εξέλιξη στο σκορ. Ο Ορφέας ήταν αυτός που μπήκε καλύτερα στον αγώνα και στο πρώτο μέρος πίεσε τους γηπεδούχους, ανοίγοντας το σκορ στο 35’ με μονοκόμματο σουτ του Παπαστεφάνου για το 0-1. Οι Εβρίτες αντέδρασαν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στο 49’ ο Αγγελάξης με άπιαστο σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Αετός έκανε το 2-1 με τον Θεοδωράκη. Όμως στο 56’ ο Ορφέας ισοφάρισε με τον Μουμίν Ογλού σε 2-2. Στην επόμενη φάση ο Αετός είχε δοκάρι σε σουτ του Θεοδωράκη, αλλά η λύτρωση στους γηπεδούχους ήρθε στο 75’ με τον Ντελή Χουσεΐν να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

ΑΕΤΟΣ ΑΡΡΙΑΝΩΝ: Πολυμερίδης, Χουσεΐν Εινάν, Σερήφ Ογλού, Κουράκα, Λατήφ Λατήφ, Ντελή Χουσεΐν, Δοϊράν Αμέτ (90’ Ρούμπος), Χασιώτης (46’ Κιουτσούκ Αμέτ), Ιμπραήμ Αμέτ (46’ Μεμέτ Εμρέ), Θεοδωράκης, Αγγελάκης.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Μεμέτ Ογλού, Μόσχος (75’ Μπαμπατσάνης), Μαυρόπουλος, Μουμίν Οντέρ (75’ Μαυρίδης), Μαλαδένης, Σουκρή Ογλού, Καραγκιόζης, Παπαστεφάνου, Χουσεΐν Ογλού, Ξανθόπουλος (80’ Τηλαβερίδης), Μουμίν Ογλού.

Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελπίδες για Προολυμπιακό μετά τον αποκλεισμό των Μπακς