Εθνικός Σοχού-Διγενής Λακκώματος 0-3

Εντυπωσιακός ήταν για μια ακόμη αγωνιστική ο Διγενής Λακκώματος, ο οποίος νίκησε 3-0 τον Εθνικό στον Σοχό, και παρέμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου.

Η ομάδα του Λακκώματος ξεκίνησε εκρηκτικά, καθώς στο πρώτο μόλις λεπτό προηγήθηκαν με τον Στασινόπουλο να κάνει το 0-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Παπαποστόλου διπλασίασε τα τέρματα του Διγένη. Πριν προλάβουν να αντιδράσουν στον Εθνικό Σοχού, οι φιλοξενούμενοι στο 11’ πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Παπαποστόλου να κάνει το 0-3. Στη συνέχεια χάθηκαν πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες όμως το σκορ διατηρήθηκε ως το τέλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ: Καλογεράκης, Κιούλης (25' Σταυρίδης), Μαρίκος, Ντουρτζιάρης (25' Ανδρεάδης), Κοσμίδης, Κολόκας, Σταμπουλής, Κουρούπης, Τσιτηρίδης, Βαχανελίδης, Γραβάλης (75' Νόικος).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Γκορτζής, Βερτουδάκης, Γεωργιάδης, Γερομανώλης, Τσακλίδης, Τσιώνας, Στασινόπουλος, Τσερκέζης (58’ Βιτλής), Γκατζογιάννης (74' Δούμας), Παντελίδης (58' Μπουλούμπασης), Παπαποστόλου.