Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αμπελόκηποι 3-0

Χρειάστηκε να αναβάσιε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, για να κάμψει την αντίσταση των Αμπελοκήπων επικρατώντας τελικά με σκορ 3-0.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν πρόβλημα να φθάσουν μπροστά στα καρέ των Δραμινών, με τους δεύτερους να έχουν τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, αλλά χάρη στις επεμβάσεις του Γαβριηλίδη διατηρήθηκε το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος και στο 47’ από σέντρα του Δεμερτζή ο Ρόββας με πλασέ έκανε το 1-0, ενώ αμέσως μετά ο Γαβριηλίδης αποσόβησε και πάλι την ισοφάριση. Στο 55’ ο Γκαϊδατζής έπιασε σουτ στο δοκάρι των Δραμινών και ο επερχόμενος Δεμερτζής με σουτ έγεαψε το 2-0. Στο 65’ πλασέ του Δημητρανόπουλου κόντραρε σε αμυντικό και ο Δεμερτζής και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Σαχπατζίδης Δ., Καρυπίδης Σ., Φύλλων (80’ Σαχπατζίδης Α.), Πασχαλούδης, Ταχματζίδης (46’ Δημητρανόπουλος), Δεμερτζής (78’ Ρούμπος), Φεύγας, Ρόββας, Γκαϊδαρτζής, Ιωαννίδης.

Α. Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Ιγρίδης, Τσιατμάς, Βασιλειάδης, Νόβες Κοσκερίδης, Λαζαρίδης, Τρελλόπουλος, Κατιανός, Αραμπατζής, Βελετάνης, Καρατζίδης.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια