Ανώτερος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός Καμινίων πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στην Άρτα καθώς επικράτησε με το ευρύ 6-0 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Γ’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητα τους και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15’ με την Παπαδοπούλου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα άρχισε ο… χορός των γκολ με την Λιάπη στο 25΄και την Αμπου Κα Α. στο 40’ μετά από πέναλτι της Καστανιά.

Στη συνέχεια, και στο 55’ η Παπαδοπούλου «χτύπησε για μια ακόμα φορά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της Μανδάλου, ενώ στο 67΄η Τικοπούλου έκανε το 5-0 για την ομάδα του Ολυμπιακού. Το 6-0 «έγραψε» η Κανελοπούλου το οποίο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ: Γαλάνη, Καστανιά, Κερκίνογλου, Χρυσάνθου (83’ Τσατσούρη), Κανελοπούλου, Σέργου, Παπαδοπούλου, Αμπου Κα Α. (81’ Νομικού), Τικοπούλου, Λιάπη, Μουριανού.

Α.Ο. ΆΡΤΑΣ: Μανδάλου, Παπαρούνη (51’ Χρόνη), Παπά, Καραθάνου, Δρόσου (68’ Κατσαρού), Διονύση, Στασινού, Ζιόρη, Ευθυμίου, Τσέλιου, Μαραγκόνη.

Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης