Τις… δάμασαν οι Πιερίδες Μούσες

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά έξι γκολ κατάφεραν να σκοράρουν οι Πιερίδες κόντρα στις Αμαζόνες Καλυβίων στη 2η αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι Πιερίδες Μούσες κατάφεραν να πάρουν μια εύκολη νίκη απέναντι στις Αμαζόνες Καλυβίων με το ευρύ 6-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ στο 25’ με την Καρασίμου, ενώ ένα λεπτό αργότερα η Ναβροζίδου μετά από τε τα τετ με την Μαγκούτη έκανε το 2-0 για τις φιλοξενούμενες. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45’ η Καρασίμου «χτύπησε» για μια ακόμα φορά η οποία με κεφαλιά έκανε το 3-0.

Στη συνέχεια, η Ζιόγα στο 55’ με σέντρα από τη μικρή περιοχή έκανε το 4-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα (65’) ήρθε η απάντηση από τις Αμαζόνες με την Καλαϊτζή μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 85’ η Ασιχήδου έστειλε για μια ακόμα φορά την μπάλα στα δίχτυα της Μαγκούτη κάνοντας το 5-1 και δύο λεπτά αργότερα στο 87’ η Τσακιρίδου «έγραψε» το τελικό 6-1 για τις φιλοξενούμενες.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Μαγκούτη, Μαργαρίτη Β. (46’ Ράκου), Τζουβάρα (75’ Ματζιούκη), Καψάλη, Μαρινοπούλου, Καλαϊτζή, Οικονόμου, Ράκου, Δραγούτζου, Σαχαζαριάν, Μιτσογιάννη (38’ Καραλή).

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Τζιόλη, Φίλιου, Ζιόγα (75’ Γούτσιου), Παπάζογλου, Τσαηρίδου, Σκαμπαρδόνη, Πεσιρίδου, Καρασίμου (56’ Μιχαηλίδου), Ναβροζίδου, Καπέτα (46’ Ασιχήδου).

Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5