Κύπελλο με πορτιέρο… σπεσιαλίστα! (video)

Με έναν πραγματικά ανορθόδοξο τρόπο η Σλίγκο Ρόβερς κατέκτησε το Κύπελλο Ιρλανδία απέναντι στην Σέλμπουρν!

Ο τεχνικός της Σλίγκο, αποφάσισε στο 119ο λεπτό του αγώνα, ένα λεπτό πριν της λήξη της παράτασης, να κάνει αλλαγή τερματοφύλακα, βάζοντας τον Κίεραν Κέλι στον αγωνιστικό χώρο. Λεπτομέρεια: Ο εν λόγω πορτιέρο θεωρείται σπεσιαλίστας στα πέναλτι.

Κάτι τέτοιο φάνηκε στην διαδικασία εκτέλεσης των πέναλτι, καθώς ο Κέλι απέκρουσε δυο πέναλτι, η ομάδα του επικράτησε 4-1. Αξίζει να σημειώσουμε πως στον περσινό τελικό ο Κέλι είχε αποκρούσει 4 πέναλτι!

Δείτε το video…

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Κωπηλασία: Ασημένιο μετάλλιο για Μπούρμπου και Αναστασιάδου στο Ευρωπαϊκό
Επεισόδια Ρέντη: Απολογήθηκαν οι 5 από τους 32 - Τι ανέφερε ο μάνατζερ γνωστού τράπερ
Μεταγραφές, Παρί Σεν Ζερμέν: Επίσημη η παραμονή Ζαΐρ-Εμερί
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών