Νικηφόρο «τεστ» για Τριταιϊκό

Με πρωταγωνιστή τον Φωτόπουλο, ο Τριταιϊκός πήρε τη νίκη με 3-1 σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στην ομάδα Νέων της Παναχαϊκής.

Οι παίκτες του Κωνσταντινόπουλου μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν με το σουτ του Λαζανά στο 13΄ να πάρουν το προβάδισμα, ωστόσο, μετά από οργανωμένη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Ντεμάϊ στο 23΄ ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67΄, ο Φωτόπουλος, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου, με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του, για να διαμορφώσει ο Σκάνδαλης στο 80΄ το τελικό 3-1.

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Θωμάς (50' Δημητρούλης), Νταλαπέρας (50' Ρουγκάλας), Δημόπουλος (46' Κουραχάνης), Μερλής (46' Παναγόπουλος), Καλλιβωκάς, Αγγελάτος (27’ λ.τ Σωτηρόπουλος), Φωτόπουλος, Βουρλούμης (46' Ντεντόπουλος), Λαζανάς (46' Ορφανίδης), Μπαζάρογλου (46' Σκανδάλης), Αποσκίτης (50' Ταμπούρης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΝΕΟΙ: Κολοβούρης, Χούσα, Μπιεσμιρ (60' Φωτόπουλος), Μιχαλόπουλος (55' Μητρόπουλος), Τζελάϊ (56' Ρουγκάλας), Μάργαρης (50’ Γκούμας), Ζέλιος (55' Σκιαδόπουλος), Βετούλας (50’ Φέργκος), Ντεμαϊ (50’ Ανδριανός), Κοτσόκολος, Μπουρλάκης (55' Μπιλιάνης).

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια
Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό