Νίκη Πολυγύρου – Δόξα Χέρσου 0-5

Μια ντροπιαστική ήττα υπέστη σήμερα η Νίκη Πολυγύρου που ηττήθηκε μέσα στην έδρα της με 0-5 από την Δόξα Χέρσου.

Πρόκειται για την μεγαλύτερη ήττα που έχει γνωρίσει στα έξι χρόνια που αγωνίζεται στην Δ΄ Εθνική κατηγορία η ομάδα της Χαλκιδικής.

Στα ελαφρυντικά της γηπεδούχου, οι πολλές απουσίες της (Πανισκάκης και Τσιντογιάννης τιμωρημένοι και Μπίκας, Ψευτογιώργος, Σουνάς ασθενείς, όπως και ο Καραγκιοζίδης ο οποίος είναι στρατευμένος), που την υποχρέωσαν σε 11άδα ανάγκης.

Ο «εφιάλτης» για την Νίκη άρχισε με το «καλημέρα», καθώς μόλις στο 2ο λεπτό βρέθηκε να χάνει με 0-1 μετά από σουτ του Κωνσταντινίδη (μετά από πάσα του Ταβακάκη).

Στο 22΄ έφτασε κοντά στην ισοφάριση σε μια διπλή ευκαιρία, αλλά αρχικά σε σουτ του Ιατρού και στη συνέχεια σε τακουνάκι του Στόικου ο Ταταρίδης αποκρούει σε κόρνερ.

Δύο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου η Δόξα Χέρσου διπλασιάζει τα τέρματά της και χάρη στο αυτογκόλ του Στρόλιου κάνει το 0-2.

Στο 47ο λεπτό σε τετ-α-τετ του Ταβακάκη με τον Καριμάλη ο πρώτος προσπαθώντας να «κρεμάσει» τον τερματοφύλακα της Νίκης, στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στο 55ο λεπτό μια κόντρα σε σουτ του Ορφανίδη γίνεται η αιτία να ανεβάσει η Δόξα τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Τέσσερα λεπτά αργότερα (59΄) ο Ορφανίδης νικά σε τετ-α-τετ τον Καριμάλη και γράφει το 0-4.

Στο 70' Πετσάβας και Ιατρού αλλάζουν ωραία τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως ο αμυντικός της Δόξας Χέρσου με προβολή διώχνει τη μπάλα κόρνερ.

Στο 87΄ ο Αντωνιάδης με κεφαλιά διαμορφώνει το θριαμβευτικό 0-5 για λογαριασμό της Δόξας Χέρσου.

ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ: Καριμάλης, Σαμαράς, Κωνσταντάρας, Ζούνης, Στόικος (52΄Κλάψας), Κωνσταντινίδης, Πετσάβας, Μηνάς, Ιατρού, Στρόλιος (85' Γραμμένος), Φλέσσας.

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ταταρίδης, Μπαρχουμαρσβίλι, Κατικαρίδης, Ούλιος (55' Αποστολίδης), Βασιλειάδης, Κωνσταντινίδης, Θεοφανίδης (52' Καλαϊτζής), Τακαβάκης, Γεωργιάδης, Ορφανίδης (70' Αντωνιάδης).

Απόλλων Σμύρνης: Υπογράφει ο Δέλλας
Παναθηναϊκός: Δεν τα παρατάει ο Ουζουνίδης
ΑΕΚ: Τρελό πριμ Μελισσανίδη για την επική ανατροπή! (video)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (25/9)
Καιρός - Έκτακτο δελτίο από την ΕΜΥ: Έρχονται βροχές και καταιγίδες
Μοιραία πτήση: Ανασύρθηκαν νεκροί οι επιβάτες του αεροσκάφους στην Κομοτηνή
Κόλαση φωτιάς στη Χαλκιδική - «Γλείφουν» τα σπίτια οι πύρινες «γλώσσες» (pics+vids)
Μεγάλη φωτιά στη Χαλκιδική - Απειλούνται σπίτια (pic+vids)