Θήβα – Αστέρας Δρεπανιακός 1–0

Ανώτερη η Θήβα, αλλά παραλίγο να χάσει πολύτιμους βαθμούς στην έδρα του.

Με την προσθήκη των τριών συγκεκριμένων βαθμών, η Θήβα παραμένει στην διεκδίκηση της ανόδου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπατσούλης στο 58’. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, σουτ του Κοτσαλά σταμάτησε στο δοκάρι.
Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, όταν ο Καχριμάνης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα (79’). Πάντως, ο Αστέρας θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει το σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Θήβα: Γενιτσαρίδης, Καραπετιάν, Ζυγογιάννης, Τσέλος, Ευθυμίου, Κοτσαλάς, Μπούνας (59’ Κατσογιάννης), Φύντρος, Μπινιάκος (72’ Ταφόπουλος), Παπαδόπουλος (59’ Πέρος), Μπατσούλης.
Αστέρας Δρεπανιακός: Πίτερος, Φράκας, Αναγνωστόπουλος (16’ Παπασαράντος, 71’ Σιγάλας), Καχριμάνης, Παπακωνσταντίνου, Αντωνιάδης, Μανέτας, Μανδύλης (54’ Κάζας), Γκιώνας, Σταυρόπουλος, Ισούφης.

Παναθηναϊκός AKTOR: "Το κύπελλο θα ξαναφέρουμε από τη Γερμανία"
Final 4 Euroleague 2024, LIVE CHAT: Παναθηναϊκός AKTOR - Φενέρμπαχτσε 73-57 (Τελικό)
Παναθηναϊκός: Προπόνηση με Γιάννη Αλαφούζο στο Πανθεσσαλικό
Final Four: Η ανακοίνωση της γερμανικής αστυνομίας για τα επεισόδια