Εθνικός Αιγ.-Μεσσηνιακός  5-0

Εθνικός Αιγ.-Μεσσηνιακός 5-0

Με χατ τρικ του Καραίνδρου ο Εθνικός Αιγιάλειας διέσυρε τον Μεσσηνιακό με 5-0.

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα της Αιγιάλειας απέναντι σε ένα Μεσσηνιακό που φαίνεται να έχει χάσει τις ελπίδες για παραμονή στον 6ο όμιλο της Δ΄ Εθνικής.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Καραίνδρος με ωραία κεφαλιά άνοιξε τον χορό των γκολ για τους γηπεδούχους. Ο ίδιος παίκτης  στο 31΄ έκανε το 2-0, για να έχει ο Τριανταφύλλου στο  43΄ για να ανεβάσει τον δίκτυ του σκορ στο 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο δευτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό ο Στεφανόπουλος έκανε το 4-0. Το χατ τρικ του Καραίνδρου, ήρθε στο 70ο λεπτό, όταν από δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Αχιλλέας/Εθνικός Αιγιάλειας: Γκαμίλης, Πάκος (46_Καυγάς), Αγγελόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Τριανταφύλλου, Παπαδιονυσίου, Αυλωνίτης, Στεφανόπουλος, Δ. Καραίνδρος, Ραμπαβίλας, Κόρδας

Μεσσηνιακός: Νιάρχος, Ξυνός, Μασουρίδης, Ι. Μπάκας (66' Σκόκος), Καραγιαννίδης, Αθανασίου, Πιχιγιόνι, Τριάντος, Ξεροβάσιλας (78' Μουτσούλας), Μαραβέλας (46' Σταματελόπουλος), Νινιός.