Σπάρτη-Ατρόμητος Λάππα 2-1

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Σπάρτη στην έδρα της, απέναντι σε έναν Ατρόμητο Λάππα που ήθελε τη νίκη για να παραμείνει στις πρώτες θέσεις του ομίλου.

Με πρωταγωνιστή τον Κατσαρό, η Σπάρτη πέτυχε μεγάλη νίκη απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο, όπως είναι ο Ατρόμητος. Στο 32ο λεπτό ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαρού, για να έρθει ο Κοθρούλας οκτώ λεπτά αργότερα και να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του με κεφαλιά ύστερα από ασίστ του Κατσαρού. Η απάντηση από τον Ατρόμητο ήρθε γρήγορα, καθώς ο Αγγελόπουλος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή μείωσε για την ομάδα του σε 2-1. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, παρόλο που ο Κατσαρός είχε δύο δοκάρια.

Σπάρτη: Μακρής, Λάππας, Πρασάς, Σπηλιόπουλος, Χρηστάκος, Σπυρόπουλος, Ζυγούρης, Κοθρούλας, Κατασρός, Δημητρακόπουλος, Κυριακάκος

Ατρόμητος Λάππα: Χογιόλ, Αγγελάτος (60_Μούζος), Σανδραβέλης, Ζώτος, Αντωνόπουλος, Τσιβγινίδης, Κυριτόπουλος (46_Κυριαζόπουλος), Βαρβαρέσος, Σπανός, Αγγελόπουλος, Μπούρδος