«Κίτρινη»… φιλική επικράτηση!

Αισιόδοξα μηνύματα έστειλε η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του Άρη, επικρατώντας των Αμαζόνων Δράμας με 3-1 στο φιλικό που διεξήχθη στο γήπεδο των ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης.

Οι «κίτρινες» του Ηλία Μακρίδη, πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και κατάφεραν να επικρατήσουν απέναντι στη Δράμα, η οποία παρά την ήττα παρουσιάστηκε αρκετά ανταγωνιστική στον αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ άνοιξαν οι Αμαζόνες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση του Άρη δια… ποδός Δήμητρας Καρκατζίνου. Η νεοαποκτηθείσα παίκτρια των «κιτρίνων» άνοιξε λογαριασμό στα αντίπαλα δίχτυα στο 47’ και στο 50’, δείχνοντας στον Ηλία Μακρίδη ότι φέτος μπορεί να βοηθήσει πολύ την ομάδα να πετύχει τους στόχους της. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε με πλασέ η Παπαδοπούλου.

Ανεξάρτητα από τη νίκη, η αναμέτρηση αποτέλεσε μια πολύ καλή ευκαιρία τόσο για τον προπονητή του Άρη όσο και για τον Φώτη Χατζηκυριάκου να δοκιμάσουν σχήματα και τακτικές, καθώς δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες προκειμένου να διαπιστωθεί και το επίπεδο ετοιμότητας των κοριτσιών.

Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες έχουν συμφωνήσει για τη διεξαγωγή ενός ακόμη φιλικού, οι λεπτομέρειες του οποίου θα γίνουν γνωστές μέσα στις επόμενες μέρες.

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ