Στο τέλος η Ζιλ Βιθέντε

Με γκολ του Κλάουντιο, η Ζιλ Βιθέντε απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την Ολανένσε, αφού ισοφάρισε σε 1-1 στο 89ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο αντίστοιχο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, στο 44ο δηλαδή, με τον Ουίλσον Εντουάρντο. Πάντως, η Ολανένσε είχε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και αποχώρησε σχετικά ικανοποιημένη με τον έναν βαθμό, αν και θα μπορούσε να φύγει με τους τρεις.

Αυτή ήταν η τρίτη της φετινή ισοπαλία σε σύνολο πέντε παιχνιδιών. Πλέον έχει έξι βαθμούς, ενώ έχει ένα ματς παραπάνω από τις υπόλοιπες πορτογαλικές ομάδες. Από την άλλη, η Ζιλ Βιθέντε συμπλήρωσε πέντε πόντους σε ισάριθμα ματς.

Ζιλ Βιθέντε: Αντριάνο, Ντάνιελ, Κλάουντιο, Άλισον, Τζούνιορ Καισάρα, Πέντρο Μορέιρα, Αντρέ Κούνια (76’ Γκουιλέρμε), Λουίς Μανουέλ (46’ Ρίτσαρντ), Λαϊονέλ, Λούις Κάρλος, Ούγκο Βιέιρα (62΄Ρομπέρτο).
Ολανένσε: Φαμπιάνο, Αντρέ Μίκαελ, Μαουρίτσιο, Λούις Φελίπε (79’ Βίτορ Βίνια), Ζουάο Γκονσάλβες, Νούνο Πιλότο, Ισμαΐλι, Ματέους (68’ Φιγκερόα), Κάουε, Ουίλσον Εντουάρντο (89’ Ντάντι), Σαλβαδόρ.

Βόλος: Στηρίζει Γκαγκάτση για ΕΠΟ - «Μακριά από Μάνταλους και νταλαβεριτζήδες»