Χάρισαν θέαμα Πανσερραϊκή και ΠΑΟΚ

Σε μια φιλική αναμέτρηση με πολλά γκολ και θέαμα η Πανσερραϊκή επικράτησε του ΠΑΟΚ με 6-4.

Τα κορίτσια των Σερρών κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στον πρωταθλητή ΠΑΟΚ, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις Σέρρες.

Το σκορ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου είχε συνεχείς διακυμάνσεις, καθώς οι γηπεδούχες προηγήθηκαν στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ έκανε ανατροπή με 3-2, ενώ στο ημίχρονο το σκορ έδειξε 3-3. Στην επανάληψη, η Πανσερραϊκή κατάφερε να στείλει τρεις φορές τη μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ για το 6-3 και τις φιλοξενούμενες να διαμορφώνουν το τελικό σκορ, μειώνοντας σε 6-4.

Τα πολλά γκολ και η συνεχής εναλλαγή του σκορ, μαρτυρά την εικόνα του αγώνα, που ομολογουμένως είχε να προσφέρει πολλά σε θέαμα. Ωστόσο, η ήττα του ΠΑΟΚ, αν και σε φιλικό παιχνίδι, δεν αντικατοπτρίζει την ποιότητα του, ενώ αντίθετα οι Σερραίες μπορούν να πανηγυρίζουν δίκαια μια νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο που την περασμένη σεζόν ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του, όντας αήττητος σε όλα τα ματς του πρωταθλήματος.