Μουντιάλ 2022: Η πιο πικρή νίκη για την Ουρουγουάη – Τα highlights του αγώνα με την Γκάνα (Video)

Μουντιάλ 2022: Το 2-0 για την Ουρουγουάη δεν της έδωσε τίποτα περισσότερο από το κλάμα του αποκλεισμού λόγω του αποτελέσματος στο άλλο ματς του ομίλου – Σπίτι τους και οι Γκανέζοι.

Νίκη που έφερε κλάματα, έντονες διαμαρτυρίες, νεύρα και αποκλεισμό. Αυτό ήταν το πικρό αποτέλεσμα που πήρε η Ουρουγουάη κόντρα στην Γκάνα. Γιατί η επικράτηση της Νότιας Κορέα επί της Πορτογαλίας, την έστειλε στην επόμενη φάση λόγω καλύτερης επίθεσης. Οι λατινοαμερικάνοι μένουν με το γιατί και τα έντονα παράπονα απ’ τη διαιτησία.

Ο Αρασκαέτα σκόραρε δύο φορές στο πρώτο μέρος, ο Αντρέ Αγιού είδε τον Ροσέτ να του αποκρούει πέναλτι στο 0-0 και το ματς ήταν γεμάτο συγκινήσεις. Τελικά αυτές μετατράπηκαν σε κοινή πίκρα για λατινοαμερικάνους και Αφρικανούς, καθώς αμφότεροι πάνε σπίτια τους.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις απ’ τη νίκη της Ουρουγουάης επί της Γκάνας:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»