Μουντιάλ 2022: Ο Αλοβάις έσωσε τη Σαουδική Αραβία σε τετ α τετ του Βέγκα (VIdeos)

Μουντιάλ 2022: Σπουδαία χαμένη ευκαιρία για το Μεξικό να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό, με τον τερματοφύλακά της Σαουδικής Αραβίας να σώζει την ομάδα του.

Πολύ κοντά στο γκολ έφτασε το Μεξικό κόντρα στη Σαουδική Αραβία. Η ομάδα της κεντρικής Αμερικής προσπάθησε με το καλησπέρα στο ματς να αλλάξει τις ισορροπίες, όμως έπεσε πάνω στην εξαιρετική εκτίμηση της φάσης απ’ τον Αλοβάις. Ο οποίος έσωσε τους Σαουδάραβες.

Ο Λοσάνο με ωραία κίνηση και πάσα, έβγαλε τετ α τετ τον Βέγκα στην πλάτη της άμυνας της Σαουδικής Αραβίας. Ο Αλοβάις λειτούργησε ταχύτατα στην έξοδό του και έσωσε την ομάδα του διατηρώντας το 0-0.

Δείτε την ευκαιρία των Μεξικανών:

Στο 13ο λεπτό η Σαουδική Αραβία απείλησε με όμορφα εκτελεσμένο φάουλ του Κανό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας