Μουντιάλ 2022: Ματσάρα το Καμερούν-Σερβία - Έκαναν το 3-1 οι «πλάβι», ισοφάρισαν άμεσα οι Αφρικανοί

Μουντιάλ 2022: Απίστευτη ματσάρα γίνεται μεταξύ του Καμερούν με την Σερβία, στο πλαίσιο τους 7ου ομίλου.

Τρομερές είναι οι συγκινήσεις που προσφέρουν οι δύο ομάδες στο εναρκτήριο ματς της Δευτέρας (28/11) στο Μουντιάλ 2022. Οι Σέρβοι είχαν κάνει την ανατροπή στο ημίχρονο (2-1) και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στην εκκίνηση του δεύτερου. Ήταν το 53ο λεπτό, όταν ο Ζίβκοβιτς έκανε τη δεύτερη ασίστ στο ματς, με τον Μίτροβιτς να διαμορφώνει το 3-1.

Όμως, οι Καμερουνέζοι είχαν την απάντηση και μάλιστα το έκαναν με τον ίδιο… τρόπο. Αρχικά, στο 63’ ο Αμπουμπακάρ, που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή, μείωσε 3-2, φεύγοντας στο όριο στην «πλάτη» της άμυνας της Σερβίας και με τρομερό «σκαφτό» πλασέ νίκησε τον Μιλίνκοβιτς.

Μάλιστα, στο 66’ ο ίδιος παίκτης ήταν ο πρωταγωνιστής στο γκολ της ισοφάρισης (3-3). Σε μία φάση «καρμπόν» με το τέρμα που σημείωσε, έφυγε στην κόντρα, την κατάλληλη στιγμή έκοψε στον άξονα στον Έριξ Μαξίμ Τσούπο - Μοτίνγκ και αυτός με πλασέ σε κενή εστία έφερε τον αγώνα στα ίσια.