Μουντιάλ 2022: Μην υποτιμάς τους Κροάτες, θα σε στείλουν σπίτι σου – Τα highlights (Video)

Μουντιάλ 2022: Τελικά αυτό που ήθελε να κάνει ο προπονητής των Καναδών του γύρισε μπούμερανγκ, με την Κροατία να επικρατεί 4-1 και να αποκλείει τους βορειοαμερικανούς – Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις.

Ο Καναδάς ενθουσιασμένος απ’ την εμφάνισή του κόντρα στο Βέλγιο, παρά την ήττα του, μάλλον υποτίμησε την Κροατία. Οι Βαλκάνιοι παρά την προχωρημένη ηλικία των αστεριών τους, συνεχίζουν να έχουν την ποιότητα και φυσικά τη φανέλα για να «απαντήσουν» σε τέτοιου είδους προκλήσεις.

Όπως οι δηλώσεις που είχε κάνει ο τεχνικός των Καναδών. Στοιχείο που «τσίτωσε» τους Κροάτες. Έτσι παρά το γρήγορο γκολ του Ντέιβις, οι Βαλκάνιοι αντέδρασαν δυναμικά, αποφασιστικά και ποιοτικά. Ανέτρεψαν το αποτέλεσμα πριν το ημίχρονο με Κράμαριτς και Λιβάγια, «καθαρίζοντας» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με δεύτερο τέρμα του Κράμαριτς και ένα ακόμη του Μάγιερ.

Τελικό 4-1, η Κροατία πλέον παίζει με το Βέλγιο θέλοντας μια ισοπαλία για την πρόκριση και νίκη για να βρεθούν στην πρώτη θέση. Απ’ την άλλη οι Καναδοί θα αγωνιστούν για τη χαρά της συμμετοχής απέναντι στο Μαρόκο, μια και αποκλείστηκαν.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις απ’ τον αγώνα:

Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο