Μουντιάλ 2022: Ανατροπή με γκολ Λιβάγια οι Κροάτες! (Video)

Μουντιάλ 2022: Μέσα σε οκτώ λεπτά η Κροατία ανατρέπει το σκορ με τον Μάρκο Λιβάγια να κάνει το 2-1 για τη δευτεραθλήτρια κόσμου.

Η ποιότητα των Κροατών και το πείσμα τους, «μίλησε» στο τέλος του πρώτου μέρους. Πρώτα ο Κράμαριτς ισοφάρισε στο 35’, για να έρθει οκτώ λεπτά ο Μάρκο Λιβάγια να κάνει το 2-1. Ο πρώην άσος της ΑΕΚ με πολύ όμορφο γκολ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλάζοντας τα δεδομένα του ματς.

Ο Γιουράνοβιτς ήταν αυτός που βρήκε τον Λιβάγια έξω απ’ την περιοχή στον άξονα της εστίας του Μπόργιαν. Ο Κροάτης με πανέμορφο σουτ στη γωνία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 των Βαλκάνιων.

Δείτε το όμορφο γκολ του Λιβάγια:

Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη αγωνίζονται στο Madrid Open - Η ώρα και το κανάλι των αγώνων
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τoυς αγώνες επιβίωσης στη Super League
Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights