Μουντιάλ 2022: Τα highlights της νίκης της Κόστα Ρίκα επί της Ιαπωνίας (video)

Μουντιάλ 2022: Την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση πανηγύρισε η Κόστα Ρίκα, επικρατώντας 1-0 της Ιαπωνίας.

Η ομάδα από την Κεντρική Αμερική άντεξε στη μεγάλη πίεση που άσκησαν οι Ασιάτες, κυρίως στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και κατάφερε να «κλέψει» τη νίκη, χάρις σε τέρμα του Κέισερ Φούλερ στο 81ο λεπτό.

Έτσι, η Κόστα Ρίκα αύξησε τις ελπίδες που έχει για την πρόκριση στην επόμενη φάση και περιμένει την αναμέτρηση της Ισπανίας με την Γερμανία για να μάθει το αποτέλεσμα που θα χρειαστεί στην αυλαία απέναντι στα «πάντσερ».

Από την άλλη, οι Ασιάτες ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου, διότι το πρώτο ήταν ένα από τα χειρότερα μέρη που έχουν διεξαχθεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ, όμως, στην μοναδική φορά που βρέθηκαν σε ουσιαστική απειλή, είδαν τους Κοσταρικανούς να πετυχαίνουν το γκολ και να παίρνουν το «τρίποντο».

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τη νίκη της Κόστα Ρίκα επί της Ιαπωνίας για το Μουντιάλ 2022:

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων