Μουντιάλ 2022: Απίθανη γκάφα Κόστα στο 100', ο Ουίλιαμς έγινε... Μπουχαλάκης, αλλά γλίστρησε (video)

Μουντιάλ 2022: Ο Ντιόγκο Κόστα έκανε την γκάφα του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου, αλλά ο Ινιάκι Ουίλιαμς γλίστρισε πριν ισοφαρίσει σε 3-3 στο 100'.

Συγκλονιστική ήταν η εξέλιξη του Πορτογαλία-Γκάνα, σε ένα ματς που ήταν ίσως το καλύτερο του Παγκοσμίου Κυπέλλου έως τώρα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν συναρπαστικό, με τους Αφρικανούς να ισοφαρίζουν προσωρινά το γκολ με το οποίο έγραψε ιστορία ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στη συνέχεια η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έδειξε να καθαρίζει τη νίκη με δύο ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες, αλλά η Γκάνα αντέδρασε και μείωσε σε 3-2.

Μάλιστα, στο 100ό λεπτό έχασε χρυσή ευκαιρία να σοκάρει τους Πορτογάλους με τον Ινιάκι Ουίλιαμς, ο οποίος θύμισε... Μπουχαλάκη, καθώς «κρύφτηκε» πίσω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Ντιόγκο Κόστα. Αυτός δεν τον είδε και έριξε την μπάλα στο χορτάρι, ο Γκανέζος επιθετικός έτρεξε και την πήρε, αλλά ταυτόχρονα γλίστρισε και έχασε απίθανη την ευκαιρία για το 3-3.