Το Βέλγιο έκανε το χατήρι στην Εθνική κι ας έγινε της... Βοσνίας! (vid)

Μετά από ματσάρα το Βέλγιο έφυγε με το «διπλό» από τη Βοσνία καθώς νίκησε 4-3 και δίνει την δυνατότητα στην Εθνική να ορίσει την τύχη της για τη δεύτερη θέση του ομίλου.

Ένα τρελό παιχνίδι το οποίο τελικά είχε την κατάληξη που ήθελε η Εθνική έγινε στη Βοσνία. Το Βέλγιο κατάφερε να επικρατήσει με 4-3 έπειτα από 90λεπτο το οποίο ήταν άκρως συναρπαστικό και κρίθηκε στο φινάλε.

Οι Βέλγοι αν και ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια είδαν τους γηπεδούχους να ανατρέπουν την κατάσταση στο ημίχρονο με «φτηνά» λάθη της αντίπαλης άμυνας.

Στο δεύτερο μέρος, το Βέλγιο πήρε φωτιά. Έφερε τούμπα το ματς προηγήθηκε και έδειξε χαρακτήρα όταν ο Ντούμιτς πέτυχε το 3-3 στο 81'.

Ο Καράσκο τρία λεπτά αργότερα σκόραρε και το γκολ του «φτιάχνει» την Εθνική που πλέον ορίζει μόνη της την τύχη της για την δεύτερη θέση στον όμιλο.

ΒΟΣΝΙΑ (Μεχμέντ Μπαζντάρεβιτς): Μπέγκοβιτς, Ντούμιτς, Βίστσα (71΄ Χαϊρεβιτς), Βράνιες, Σούνιτς, Κολάσινατς, Μπέσιτς (62΄ Γιάγιαλο), Μεντούνγιανιν (75΄ Ιμπίσεβιτς), Λούλιτς, Ντούλιεβιτς, Τζέκο

ΒΕΛΓΙΟ (Ρομπέρτο Μαρτίνεθ): Κουρτουά, Μενιέ, Αλντερβάιρελντ, Βερμάελεν, Βερτόνγκεν, Ντε Μπράιν, Φελαϊνί (30΄ Ντεντονκέρ), Αζάρ, Καράσκο (90΄+1 Τσαντλί), Μέρτενς (46΄ Τίλεμανς), Μπατσουαγί