Παγκόσμιο Κύπελλο: Αποφασίζει για το μέλλον του ο Σαμπέγια

Ο Αλεχάντρο Σαμπέγια υποστήριξε πως σε λίγες ημέρες θα κάνει γνωστή την απόφασή του για το αν θα συνεχίσει στον πάγκο της Αργεντινής.

Εξαιρετική ήταν η πορεία της Αργεντινής στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας, καθώς κατάφερε να επιστρέψει σε τελικό, ύστερα από 24 χρόνια. Παρόλα αυτά, δεν έφτασε και στην κατάκτηση του τίτλου, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από την Γερμανία στον τελικό του «Μαρακανά».

Το μέλλον του Αλεχάντρο Σαμπέγια στον πάγκο της «αλμπισελέστε» δεν είναι βέβαιο με τον έμπειρο τεχνικό να απολαμβάνει αρχικά τις διακοπές του και στη συνέχεια να κάνει γνωστό το αν θα συνεχίσει ή όχι στο πόστο του.

«Θέλω πρώτα να ξεκουραστώ και να ανακτήσω τις δυνάμεις μου. Η απόφαση μου όμως δεν θα αργήσει, αφού ακολουθούν ορισμένα φιλικά παιχνίδια. Νομίζω ότι την επόμενη εβδομάδα θα είμαι σε θέση να πω. Θα τηλεφωνήσω στον πρόεδρο της Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας για να του γνωστοποιήσω την απόφαση μου», είπε επί του θέματος.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα