Ισοπαλία 1-1 η Αυστραλία (video+photos)

Με φιλικό 1-1 κόντρα στη Νότιο Αφρική αποχαιρέτισε στο Σίδνεϊ η Αυστραλία το κοινό της στο τελευταίο της επί πατρίου εδάφους παιχνίδι προετοιμασίας για το Μουντιάλ της Βραζιλίας.

Οι «σόκερος» που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 12’ με το γκολ του Αγιάντα Πατόσι να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους κατάφεραν να απαντήσουν τρία λεπτά αργότερα με τον...υπαρχηγό Τιμ Κέϊχιλ (φόρεσε το περιβραχιόνιο λόγω της απουσίας του κάπτεν Γέντινακ).

Το δυσάρεστο για τον ελληνικής καταγωγής τεχνικό των Αυστραλών Άγγελο Ποστέκογλου ήταν ο τραυματισμός του Ιβαν Φράνιτς στο δεύτερο ημίχρονο, μία μέρα πριν μειώσει στους 27 τους 30 των προεπιλογών του οι οποίοι θα γίνουν 23 στις 2 Ιουνίου. Εκτός μάχης οριστικά είναι ο Κέρτις Γκουντ εξ αιτίας τραυματισμού όπως επιβεβαίωσε ο Αυστραλός τεχνικός.

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights