Το πανόραμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Το πανόραμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2014 που θα διεξαχθεί στη Βραζιλία.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βραζιλία
Κροατία
Μεξικό
Καμερούν

12 Ιουνίου    Βραζιλία – Κροατία (Αρένα Κορίνθιανς)
13 Ιουνίου    Μεξικό-Καμερούν            (Αρένα ντος Ντούνας)
17 Ιουνίου    Βραζιλία – Μεξικό    (Εστάδιο Καστελάο)
18 Ιουνίου    Καμερούν-Κροατία            (Αρένα Αμαζόνια)
23 Ιουνίου    Καμερούν – Βραζιλία    (Μανέ Γκαρίντσα)
23 Ιουνίου    Κροατία-Μεξικό            (Αρένα Περναμπούκο)

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία
Ολλανδία
Χιλή
Αυστραλία

13 Ιουνίου    Ισπανία-Ολλανδία            (Αρένα Φόντε Νόβα)
13 Ιουνίου    Χιλή-Αυστραλία            (Αρένα Παντανάλ)
18 Ιουνίου    Ισπανία-Χιλή            (Μαρακανά)
18 Ιουνίου    Αυστραλία-Ολλανδία            (Μπέιρα Ρίο)
23 Ιουνίου    Αυστραλία-Ισπανία            (Αρένα Μπαϊσάδα)
23 Ιουνίου    Ολλανδία-Χιλή            (Αρένα Κορίνθιανς)

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κολομβία
ΕΛΛΑΔΑ
Ακτή Ελεφαντοστού
Ιαπωνία

14 Ιουνίου    Κολομβία-ΕΛΛΑΔΑ        (Εστάδιο Μινεϊράο)
14 Ιουνίου    Ακτή Ελεφαντοστού-Ιαπωνία        (Αρένα Περναμπούκο)
19 Ιουνίου    Κολομβία-Ακτή Ελεφαντοστού        (Μανέ Γκαρίντσα)
19 Ιουνίου    Ιαπωνία-ΕΛΛΑΔΑ        (Αρένα ντας Ντούνας)
24 Ιουνίου    Ιαπωνία-Κολομβία   (Αρένα Παντανάλ)
24 Ιουνίου    ΕΛΛΑΔΑ-Ακτή Ελεφαντοστού        (Εστάδιο Καστελάο)

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ουρουγουάη
Κόστα Ρίκα
Αγγλία
Ιταλία

14 Ιουνίου    Ουρουγουάη-Κόστα Ρίκα        (Εστάδιο Καστελάο)
14 Ιουνίου    Αγγλία-Ιταλία        (Αρένα Αμαζόνια)
19 Ιουνίου    Ουρουγουάη-Αγγλία        (Αρένα Κορίνθιανς)
20 Ιουνίου    Ιταλία-Κόστα Ρίκα        (Αρένα Περναμπούκο)
24 Ιουνίου    Ιταλία-Ουρουγουάη   (Αρένα ντας Ντούνας)
24 Ιουνίου    Κόστα Ρίκα-Αγγλία        (Εστάδιο Μινεϊράο)

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ελβετία
Εκουαδόρ
Γαλλία
Ονδούρα

15 Ιουνίου    Eλβετία-Eκουαδόρ        (Μανέ Γκαρίντσα)
15 Ιουνίου    Γαλλία-Ονδούρα        (Μπέιρα Ρίο)
20 Ιουνίου    Eλβετία-Γαλλία        (Αρένα Φόντε Νόβα)
20 Ιουνίου    Ονδούρα-Eκουαδόρ        (Αρένα Μπαϊσάδα)
25 Ιουνίου    Ονδούρα-Eλβετία        (Αρένα Αμαζόνια)
25 Ιουνίου    Eκουαδόρ-Γαλλία        (Μαρακανά)

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή
Βοσνία
Ιράν
Νιγηρία

15 Ιουνίου    Αργεντινή-Βοσνία        (Μαρακανά)
16 Ιουνίου    Ιράν-Νιγηρία        (Αρένα Μπαϊσάδα)
21 Ιουνίου    Αργεντινή-Ιράν        (Μινεϊράο)
21 Ιουνίου    Νιγηρία-Βοσνία        (Αρένα Παντανάλ)
25 Ιουνίου    Νιγηρία-Αργεντινή        (Μπέιρα Ρίο)
25 Ιουνίου    Βοσνία-Ιράν       (Αρένα Φόντε Νόβα)

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία
Πορτογαλία
Γκάνα
ΗΠΑ

16 Ιουνίου    Γερμανία-Πορτογαλία        (Αρένα Φόντε Νόβα)
16 Ιουνίου    Γκάνα-ΗΠΑ        (Αρένα ντας Ντούνας)
21 Ιουνίου    Γερμανία-Γκάνα        (Εστάδιο Καστελάο)
22 Ιουνίου    ΗΠΑ-Πορτογαλία        (Αρένα Αμαζόνια)
26 Ιουνίου    ΗΠΑ-Γερμανία        (Αρένα Περναμπούκο)
26 Ιουνίου    Πορτογαλία-Γκάνα        (Μανέ Γκαρίντσα)

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο
Αλγερία
Ρωσία
Ν. Κορέα

17 Ιουνίου    Βέλγιο-Αλγερία        (Μινεϊράο)
17 Ιουνίου    Ρωσία-Ν. Κορέα        (Αρένα Παντανάλ)
22 Ιουνίου    Βέλγιο-Ρωσία        (Μαρακανά)
22 Ιουνίου    Ν. Κορέα-Αλγερία        (Μπέιρα Ρίο)
26 Ιουνίου    Ν. Κορέα-Βέλγιο        (Αρένα Κορίνθιανς)
26 Ιουνίου    Αλγερία-Ρωσία        (Αρένα Μπαϊσάδα)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

28 Ιουνίου    Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (1)    (Μινεϊράο)
28 Ιουνίου    Πρώτος 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (2)    (Μαρακανά)
29 Ιουνίου    Πρώτος 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (3)    (Καστελάο)
29 Ιουνίου    Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (4)    (Αρένα Περναμπούκο)
30 Ιουνίου    Πρώτος 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (5)    (Μανέ Γκαρίντσα)
30 Ιουνίου    Πρώτος 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (6)    (Μπέιρα Ρίο)
1 Ιουλίου    Πρώτος 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (7)    (Αρένα Κορίνθιανς)
1 Ιουλίου    Πρώτος 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (8)    (Αρένα Φοντέ Νόβα)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

4 Ιουλίου    Νικητής 5 – Νικητής 6 (9)        (Μαρακανά)
4 Ιουλίου    Νικητής 1 – Νικητής 2 (10)    (Καστελάο)
5 Ιουλίου    Νικητής 7 – Νικητής 8 (11)    (Μανέ Γκαρίντσα)
5 Ιουλίου    Νικητής 3 – Νικητής 4 (12)    (Αρένα Φόντε Νόβα)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

8 Ιουλίου    Νικητής 10 – Νικητής 9    (Μινεϊράο)
9 Ιουλίου    Νικητής 12 – Νικητής 11    (Αρένα Κορίνθιανς)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

12 Ιουλίου    Χαμένος ημιτελικών 1- Χαμένος ημιτελικών 2    (Μανέ Γκαρίντσα)

ΤΕΛΙΚΟΣ

13 Ιουλίου    Νικητής ημιτελικών 1 – Νικητής ημιτελικών 2    (Μαρακανά)

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Παναθηναϊκός: Η ευκαιρία του Πίσπα
Παναθηναϊκός: Η ευκαιρία του Πίσπα
Μεγάλη έκπληξη με Νάπολι
Μεγάλη έκπληξη με Νάπολι
NBA: Τα μαγικά Αντετοκούνμπο με Μπουλς (video)
NBA: Τα μαγικά Αντετοκούνμπο με Μπουλς (video)
Πανιώνιος: Υπογράφει ο Κόρμπος (photos)
Πανιώνιος: Υπογράφει ο Κόρμπος (photos)
Καιρός - Έκτακτο δελτίο: ΠΡΟΣΟΧΗ! Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία - Πού θα «χτυπήσει» σε λίγες ώρες
Καιρός - Έκτακτο δελτίο: ΠΡΟΣΟΧΗ! Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία - Πού θα «χτυπήσει» σε λίγες ώρες
Φρίκη στην Κω: Κομμωτής κατηγορείται ότι ασελγούσε στις ανιψιές και τις ανήλικες εγγονές του
Φρίκη στην Κω: Κομμωτής κατηγορείται ότι ασελγούσε στις ανιψιές και τις ανήλικες εγγονές του
Καιρός - Έκτακτο δελτίο - ΠΡΟΣΟΧΗ: Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία με έντονα φαινόμενα - Πού θα σαρώσει
Καιρός - Έκτακτο δελτίο - ΠΡΟΣΟΧΗ: Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία με έντονα φαινόμενα - Πού θα σαρώσει
Επιθέσεις με μαχαίρι στην Ολλανδία - Ένας νεκρός, πολλοί τραυματίες
Επιθέσεις με μαχαίρι στην Ολλανδία - Ένας νεκρός, πολλοί τραυματίες

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης