Αναγέννηση… ανόδου

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Αναγέννηση Γιαννιτσών να πάρει τη νίκη με σκορ 2-0 κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας.

Oι γηπεδούχοι ήταν πιο καλοί σε όλο το πρώτο ημίχρονο και δεν άφησαν περιθώρια  αντίδρασης στον αντίπαλο τους. Τελικά η πίεση τους καρποφόρησε και άνοιξαν το σκορ με τον Ιορδανίδη  στο 21,’ ενώ στο 38’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 διπλασιάζοντας τα τέρματα του.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν όσο χρειαζόταν (είχαν δοκάρι με τον  Σουλίδη στο 54’) για να πάρουν το ματς με το σκορ του πρώτου μέρους.

Αναγέννηση: Κελπέκης, Αποστολόπουλος, Πεχλιβανίδης, Ιορδανίδης Ν., Καραμανλής, Βέργος, Κλεισούρης (46' Χασάνογλου), Σουλίδης (60' Σεμερτζίδης), Ιορδανίδης Γ. (50' Μήτσικας), Στεφανίδης, Θανόπουλος.

Εθνικός Φιλιππιάδας:Σταυράκης, Πάνου (64' Μούτας), Καταγής (46' Κόλινς), Παλιάγκας, Μπαλάφας, Γατσέλος, Λάππας, Ηλίας, Μιχάλης, Τρούλης, Δημουλιάς (60' Σιδηρόπουλος).

«Σφραγίδα» συνεργασίας των κορυφαίων (photos)