Football League: Σπουδαία νίκη για Καλλιθέα

Τα εξ αναβολής αποτελέσματα της Football League.

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια διεξήχθησαν στον Νότιο όμιλο της Football League, με την Καλλιθέα να είναι κερδισμένη. Η ομάδα του Γιάννη Τάτση επικράτησε 2-1 του Ιάλυσου με ανατροπή και συνέχισε νικηφόρα την πορεία της προς την κορυφή. Στα τελευταία λεπτά υπήρξε ένταση και έπεσαν και κάποια αντικείμενα από την εξέδρα.

Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ στο 19’ για τον Ιάλυσο, αλλά στο 40’ η Καλλιθέα ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαγγελή. Στο 65’ ο Μαρουκάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στο Ρέθυμνο, Επισκοπή και Ασπρόπυργος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Στο 35’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Βασιλείου και στο 45+3’ ο Νάνι ισοφάρισε σε 1-1.

Μεγάλης σημασίας και αξίας "διπλό" σημείωσε ο Απόλλων Πόντου στην Ηγουμενίτσα επί του Θεσπρωτού με 2-1, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Football League. Οι φιλοξενούμενοι (που έμειναν με 10 παίκτες στο 73' λόγω αποβολής του Παναγιώτου) έπιασαν τον Θεσπρωτό στους 11 βαθμούς, «πάτσισαν την εντός έδρας ήττα τους (1-0) στον πρώτο γύρο και πλέον μπήκαν ακόμη πιο δυνατά στη μάχη της «ουράς».

Ο Αμαραντίδης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Καλαμαριάς, αλλά ο Πατσέκο στο 47' ισοφάρισε σε 1-1. Στο 49' ο Δεινόπαπας έκανε το 1-2, που διατηρήθηκε ως το τέλος.

Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες