Καλλιθέα-Ρόδος: Γκολάρα Μαρουκάκη και πανηγυρισμός αλά Κριστιάνο (photos+video)

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο «Ελ Πάσο», με το γκολ του Μαρουκάκη να είναι εκπληκτικό.

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο «Ελ Πάσο», με τη Ρόδο να αποδρά με τη νίκη 3-2. Ωστόσο, το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ανήκε στην Καλλιθέα, που μετά την ισοφάριση του Καββαδία, έψαχνε το γκολ για να πάρει το προβάδισμα.

Ο Ματθαίος Μαρουκάκης πέτυχε το γκολ που τόσο ήθελε από το πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ρόδο και έδωσε προβάδισμα στην Καλλιθέα για το 2-1 στο 54’.

Θέλησε μάλιστα να μιμηθεί τον Κριστιάνο Ρονάλντο στον πανηγυρισμό του, αλλά του έλειπε το γυμνασμένο κορμί του Πορτογάλου.

Σημασία έχει ότι το γκολ το έβαλε και το χάρηκε!

Απολαύστε το…

Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε
ΑΕΚ: Η ευεργετική διακοπή για Λιβάι και ο στόχος του Αλμέιδα
NBA: Οι Μάβερικς λύγισαν τους Κλίπερς και προκρίθηκαν, ισοφάρισαν οι Μάτζικ