Έκαναν του κεφαλιού τους

Με δύο κεφαλιές από τον Ντελέκο και τον Φαρουκ, ο Ηρακλής Ψαχνών πήρε την νίκη 2-0 κόντρα στον Α.Ο Χανία για την 19η αγωνιστική της Football League 2.

Με φόρα από τις προηγούμενες νίκες μπήκε στο ματς ο Ηρακλής, που από την αρχή του αγώνα είχε τη υπεροχή και στο 15’ πήρε κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά στου Ντελέκου. Η ομάδα των Ψαχνών δεν σταμάτησε να κάνει ευκαιρίες, στο 22’ ο Φαρούκ με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από τον κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη .  Τελικά o Φαρούκ  ένα λεπτό μετά βρήκε τον τρόπο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Σέγκου, που ήταν από τους διακριθέντες στο ματς.

Παρόλο που οι γηπεδούχοι είχαν  κάνει το 2-0 συνέχισαν να επιτίθενται, δέκα λεπτά αργότερα από τη φάση του γκολ ο Σέγκος έκανε τρεις προσποιήσεις και με ένα δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στις δύο ομάδες, τα Χανιά μπήκαν πιο δυνατά αλλά οι γηπεδούχοι σε καμιά περίπτωση δεν έχασαν την συγκέντρωσή τους στο αγώνα και τελικά πήραν τη μεγάλη νίκη που τους φέρνει σε τροχιά ανόδου.

Ψαχνά: Δικελής, Α Καλλιμάνης , Ζιωλιώτης Ντελεκός, Σέγκος ,Μάτσος Βλαχόπουλος , Ρέπετσας Βαγγέλης Μπαλαμπάνης,  Φαρούκ.

Χανιά:  Καλογεράκης ,Παπακαστρίτσος,Ιασωνίδης,Σελινικάτης , Σεμέλης Τέπετος, Μποτανακής, Τάτσος Τσιλτικιδης Ραπτάκης, Γονιτιάκης,

Νίκη και Ολυμπιακός ενώνουν τις δυνάμεις τους!
Super League: Γκολ και φάσεις των αγώνων του Σαββάτου (23/9)