«Αδιάβροχη» η Φιλιππιάδα

Ήθελε περισσότερο την νίκη και την πήρε ο Εθνικός Φιλιππιάδας. 1-0 την Δόξα Κρανούλας.

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας βρισκόταν στην επικίνδυνη ζώνη του βόρειου ομίλου της Football League 2. Ένα γκολ του Μπούρμπου στο 37ο λεπτό ήταν αρκετό για να προστεθούν τρεις πολύτιμοι βαθμοί στην φετινή τους συγκομιδή.
Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα του Νίκου Λάππα πίεσε για το γκολ. Αν και η βροχή δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών, ένα σουτ του Μπούρμπου στο 37ο λεπτό ξεπέρασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Τριαντάφυλλο Βασιλειάδη.
Η Δόξα Κρανούλας έχασε μερικές ευκαιρίες μετά την ανάπαυλα, αλλά οι Ευριπίδης Γιάκος και Λευτέρης Βατσής δεν βρήκαν στόχο. Ο διαιτητής, Δημήτρης Κατσιμίγγος, δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Σταυράκης, Πάνου, Παλιάγκας, Λέντζος (89’ Μούτας), Γατσέλος, Ηλίας, Τρούλλης, Μπούρμπος (83’ Κόλλινς), Δημουλιάς, Λάππας (87’ Μπαλάφας), Μιχάλης.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Βασιλειάδης, Κωτσίνας (84’ Κάκαβος), Χήρας (58’ Δάσκαλος), Μπιλιλής, Γκόλιας, Γκαρόζης (70’ Σταμούλης), Κρολ, Παπαβασιλείου, Βατσής, Γιάκος, Τασιούλας.

Ο τυφλός 11χρονος που κέρδισε το βραβείο του καλύτερου σπίκερ
Παναθηναϊκός Superfoods: Ανυπομονησία για τη νέα φανέλα! (photo)
UEFA: Στο συμβούλιο ο Σορόκιν
Super League: Άλτμαν και Πρίγιοβιτς οι κορυφαίοι
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης