Αυλαία με ήττα

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, ο Εορδαϊκός επικράτησε εκτός έδρας της Αναγέννησης Γιαννιτσών με 2-1.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και μέτριο αγωνιστικά, αφού παρά τα τρία γκολ, έλειψαν οι καλές φάσεις και οι συγκινήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με δυνατό σουτ του Ριζούλη, έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ένα λεπτό κράτησε ωστόσο η χαρά των φιλοξενούμενων, αφού μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φωτιάδη (προηγουμένως είχε αναγκάσει με μακρινό σουτ τον Μπερμπερίδη να επέμβει διώχνοντας σε κόρνερ), ο Στεφανίδης έγινε αποδέκτης  της μπάλας και μπήκε κυριολεκτικά με αυτήν στα δίχτυα! Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Προβίδας με κοντινό πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του Γαβρανίδη σε σουτ του Τομάρα.

Το τελικό αποτέλεσμα με το οποίο έπεσε η αυλαία στις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις και των δύο ομάδων, βρήκε την Αναγέννηση (η οποία είχε στη σύνθεσή της αρκετά νέα παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής φέτος) στην τέταρτη τιμητική, αλλά χωρίς ουσία θέση, αφού για άλλη μια χρονιά πλησίασε στην πηγή (διεκδίκηση ανόδου), αλλά δεν έφθασε ποτέ!

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Γαβρανίδης, Σταυρακάκης (80’ Χασάνογλου), Προβατίδης, Ιορδανίδης Ν, Αραμπατζής, Καμπούρης, Φωτιάδης, Μήτσικας, Παντελίδης, Στεφανίδης, Γκούντα (70’Ιορδανίδης Γ.).

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ: Μπερμπερίδης, Καραμπαζίκης, Κουκουρές, Στεργιόπουλος, Ταφαρλής, Κουρούπης (55’ Τομάρας), Μουδούρογλου, Ριζούλης, Σικαλόπουλος (40’ Πασιαλής), Προβίδας, Κάλφας( 65’ Γετίμης).