Καρτάλης: «Είχαμε άγχος»

Ικανοποιημένος από την τελική έκβαση του αγώνα με το Ναυπακτιακό Αστέρα ήταν ο προπονητής της Καλλονής, Προκόπης Καρτάλης.

Ο τεχνικός της ομάδας από την Μυτιλήνη, σχολιάζοντας τη νίκη της ομάδας του με 3-0, στη συνέντευξη Τύπου, τόνισε:
«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν φορτωμένοι με πολύ άγχος.
Στο δεύτερο ημίχρονο, βάλαμε την μπάλα κάτω, ήταν τυχερό και το πρώτο γκολ που πετύχαμε κι από κει και πέρα ήταν εύκολη υπόθεση η επικράτηση της ομάδας μου».

Από την πλευρά του, ο προπονητής του Ναυπακτιακού Αστέρα, Δημήτρης Τομπάζης, δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα είχε καλή παρουσία και ελέγχαμε τον ρυθμό. Στο δεύτερο 45λεπο οι παίκτες μου βραχυκυκλώσαμε. Οι παίκτες μου δεν έκαναν αυτά που είχαμε πει στα αποδυτήρια, με αποτέλεσμα με ένα παιδαριώδες λάθος στην άμυνα, αντίπαλός μας να προηγηθεί.

Από κει και πέρα η Καλλονή είχε ρυθμό ουσία και πέτυχε άλλα δύο γκολ.
Θα κάνουμε ύστατη προσπάθεια στο τελευταίο παιχνίδι με την Ηράκλεια, αλλά η θέση μας είναι εξαιρετικά δύσκολη, αφού κρινόμαστε και από τα αποτελέσματα των αντιπάλων μας».