«Πήραν» το ντέρμπι τα Τρίκαλα και ξεκίνησαν αντεπίθεση!

Την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα πανηγύρισε ο ΑΟ Τρίκαλα μετά το 2-0 στην έδρα του επί της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής, οι «σκαφαλιάδες» «καθάρισαν» το ντέρμπι από το πρώτο ημίχρονο, δίνοντας χαρά στους περίπου 1.500 οπαδούς που βρέθηκαν στο δημοτικό στάδιο Τρικάλων.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 33΄προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αρναρέλλη. Στο 42'ο Ο Ρομπέρ έβγαλε τη μπαλιά και ο Κουσκουνάς με σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον Πρίφτη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κράτησαν εύκολα το προβάδισμα και ελπίζουν ότι η νίκη αυτή θα αποτελέσει το έναυσμα για την αντεπίθεση τους.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (29' Αρναρέλλης), Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Μαχαμάτ (78' Γιαννιτσάνης), Ρομπέρ, Μπαϊκαρά, Στεφάνοβιτς (65' Έλιο Πίντο), Κουσκουνάς.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Πρίφτης, Καραγιάννης, Σμίλτος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντάνκουα (58' Χαλκιαδάκης), Μπλέντι, Υφαντής (67' Τσιλούλης), Ντιατά, Μπιτέλης (79' Ντεμπελέ), Κρητικός.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον