Καλπάζει για άνοδο η Λάρισα!

Μόνη πρώτη παρέμεινε η Λάρισα που επικράτησε με 2-0 της Ζακύθου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Football League.

Γκολ με το καλημέρα είχαμε στο AELFCArena, με τη Λάρισα να προηγείται από το 1ο λεπτό με τρομερό σουτ του Ουρτάδο έξω από την περιοχή.

Η πίεση των γηπεδούχων δεν σταμάτησε παρά το γκολ, με αποτέλεσμα να πετύχουν και δεύτερο γκολ με τον Μπόγιοβιτς να σκοράρει από κόρνερ του Μπουντόπουλου λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, όπως και το σκορ με το 2-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις

ΑΕΛ: Ξενοδόχοβ, Μασούρας, Μονιάκης, Βέρτζος, Κομεσίδης, Ουρτάδο, Μπανούσης, Μπουντόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς.

Ζάκυνθος: Πολίτης, Γραικός, Κυριακίδης, Κουρέλλας, Καμπούρης, Ναζίμ Ορφανίδης, Ζαϊρί, Κρολ, Μεντούρ, Ζέλιος.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ