'Ηττα στο «παρά πέντε» για το Ρούβα από Αχαρναϊκό

Ο Αχαρναϊκός κέρδισε 1-2 τον Ρούβα που έχει έντονα και δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία και όχι άδικα καθώς ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Κορδονούρη και μετρησε γκολ οφσάιντ των φιλοξενούμενων.

Ο Ρούβας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και μόλις στο 3ο λεπτό έφτασε στο γκολ με τον Παγούδη να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Παντελή ενώ στο 12′ ο

γκολκίπερ του Αχαρναϊκού έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Μπολώση.
Το γκολ των φιλοξενούμενων δεν πτόησε τους παίκτες του Γιώργου Καμπερίδη που πίεζαν για την ισοφάριση και τελικά το πέτυχαν με τον Παντελή που ήταν μακράν ο κορυφαίος παίκτης του Ρούβα.

Τελικά, ο Αχαρναϊκός στο 85ο λεπτό πέτυχε το γκολ – μαχαιριά όταν ο Ραχίμ ήταν σε θέση οφσάιντ όμως ο βοηθός έδειξε “παίζετε” με αποτέλεσμα ο Ρούβας να γνωρίσει μια ιδιαίτερα επώδυνη ήττα.

Ξενέρωσα τη ζωή μου κάνοντας το Αθήνα-Θεσσαλονίκη με ΙΧ
Τρίποντο-ΕΠΟΣ από Μαρκάνεν (video)
AEK-Κέρκυρα 3-1: Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα (video)
Χιμένεθ: «Το ρόστερ είναι μικρό για τρεις διοργανώσεις»
Κοινωνικό μέρισμα: Τελικές οδηγίες στους δικαιούχους λίγο πριν λήξει η προθεσμία
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip
Έκρηξη βόμβας στη «καρδιά» της Νέας Υόρκης - Πληροφορίες για τραυματίες (pics&vids)