Νίκη παραμονής ο Ρούβας, 1-0 τη Καλαμάτα

Ο Ρούβας επικράτησε με 1-0 της Καλαμάτας, έφτασε τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα και συνεχίζει να ελπίζει σε παραμονή του στην κατηγορία.

Στο πρωτο ημίχρονο αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Ρούβα να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 42ο λεπτό.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Ρούβας πήρε το προβάδισμα όταν οι παίκτες των γηπεδούχων συνεργάστηκαν άψογα, τελικώς αποδέκτης της μπάλας ήταν ο Χατζησάββας που άνοιξε το σκορ. Λίγο αργότερα ο Ρούβας έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Μουρατίδη. Στην συνέχεια ο Ρούβας διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Στο 72΄ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να “κλειδώσουν” το παιχνίδι όταν ο Κοψαχείλης απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Σεντεμέντες.

Ρούβας: Διαμαντής,Γούτσιος, Ταβλαδωράκης,Ανυφαντάκης,Κορδονούρης, Κεφαλούκος, Μουρατίδης,Λαζαρίδης, Παντελής (77΄ Αντωνάκης), Χατζησάββας, Μπολόσης (60΄Σεντεμέντες)

Καλαμάτα: Κοψαχείλης,Τρίψας, Τριανταφυλλάκης,Τσόπελας, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Βούτσης, Ηλιόπουλος (50΄ Σκαρλάτος), Νουχάνοβιτς (70΄Βαλούα),Bασιλίεφ, Σαραντόπουλος (54΄ Γεωργιόπουλος)