Σούζα πέντε... αστέρων η Λάρισα με Φωκικό!

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Λάρισα μπροστά σε πάνω από 4.000 φίλους της, διαλύοντας με 5-0 τον Φωκικό.

Οι «βυσσινί» είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το ξεκίνημα, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν πιο... παραγωγικοί, φτάνοντας σε μια ευρεία νίκη επί της ομάδας της Άμφισσας.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο 21’ ο Τσίγκας μετά από πάσα του Λιαπάκη έκανε με σουτ το 1-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλες ευκαιρίες, ενώ και ο Φωκικός ανέβηκε, χωρίς ωστόσο να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Σέρεμετ.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Τίμου Καβακά συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ, αλλά ο Τσίγκας σημάδεψε το δοκάρι τόσο στο 51’ όσο και στο 54’. Ο Χασομέρης όμως στο 60’ κατάφερε να βρει δίχτυα εκμεταλλευόμενος λάθος των αμυντικών του Φωκικού για το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα, ο Πόνσε μετά από πάσα του Πόνσε με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι «βυσσινί» δεν έκοψαν ρυθμό και στο 73’ ο Δεινόπαπας με σουτ σημείωσε το 4-0, ενώ στο 90’ ο ίδιος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΛΑΡΙΣΑ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Καρακώστας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Λιαπάκης (51’ Δεινόπαπας), Πόνσε (70’ Αλεξάντροβιτς), Τσίγκας (65’ Κρητικός), Χασομέρης, Μπλέντι.

ΦΩΚΙΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Γεωργίου, Νάστος, Σκαρίμπας (43’ Ταμπάκης), Μαρτίνος, Παπαζούδης, Αλμπέρτο, Λίτσος, Εσόνο, Γκόμες, Σουλελές (59’ Λουκίνας), Γουόρντεν (67’ Θέος)

Αποκάλυψη σοκ: Παραλίγο να δολοφονήσουν Έλληνα ηθοποιό - Εφιαλτικές στιγμές!
Αναίρεση στο βούλευμα για τα «στημένα» στο ποδόσφαιρο από τον αντεισαγγελέα του Αρείου Πάγου