Χατζάρας: «Πλέον έχουμε αυτοπεποίθηση»

Ο προπονητής του Πιερικού, Γιώργος Χατζάρας δήλωσε… απλά αισιόδοξος.

Παρά τη σπουδαία νίκη (2-0) στη Βέροια ο τεχνικός της ομάδας της Κατερίνης ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου: «Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη. Η Βέροια είναι εξαιρετική ομάδα και δίκαια βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογία. Εμείς είχαμε ένα έξυπνο πρώτο ημίχρονο. Ευτυχήσαμε και πετύχαμε δυο γκολ σε δυο ευκαιρίες και αποκτήσαμε σημαντικό πλεονέκτημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε το πλεονέκτημα του πρώτου μέρους και φτάσαμε δίκαια στη νίκη. Είναι από τα λίγα ματς που η Βέοια δεν δημιούργησε ευκαιρίες. Η νίκη μας κάνει να αισιοδοξούμε. Έχουμε αποκτήσει αυτοπεποίθηση και βλέπουμε τα ματς ένα – ένα».

Ο αρχηγός του Πιερικού, Παναγιώτης Γιαζιτζόγλου δήλωσε: «Οι πέντε σερί επιτυχίες μας οδήγησαν σήμερα στη νίκη. Ήταν σαν τελικός το ματς. Δεν απειληθήκαμε από την Βέροια. Είχαμε και ως κίνητρο την ήττα στο πρώτο ματς».