Παντέλης: «Ο χειρότερος εφιάλτης»

Ο προπονητής της Καλλιθέας, Νίκος Παντέλης δεν πίστευε την έκταση (3-0) της ήττας από την Καλλονή.

Μετά την ήττα (3-0) από την ομάδα της Λέσβου ο τεχνικός των «κυανόλευκων», Νίκος Παντέλης δήλωσε: ««Για εμάς είναι ένα άσχημο αποτέλεσμα. Ούτε στους πιο άσχημους εφιάλτες μας δεν φανταζόμασταν μια ήττα με 3-0. Το αποτέλεσμα κρίθηκε μέσα σε λίγα λεπτά. Δεχθήκαμε ένα γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μετά από λίγο μείναμε με δέκα ποδοσφαιριστές. Αυτή η εικόνα δεν ήταν με τίποτε η συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου που ήταν 45 λεπτά με δύο ομάδες που είχαν κατοχή μπάλας ανά διαστήματα χωρίς σπουδαίες φάσεις.

Η Καλλονή μετά από αυτό το 2-0 μπόρεσε να διαχειριστεί το ματς πολύ καλά. Αυτό που μένει σε εμάς είναι να διαχειριστούμε αυτή την ήττα που έγινε ακόμη πιο βαριά με ένα αστείο πέναλτι στο τέλος της αναμέτρησης. Ο διαιτητής και ο επόπτης με αυτή την απόφαση τους έχουν εκτεθεί ανεπανόρθωτα.

Εμείς πρέπει να ηρεμήσουμε μετά από αυτό και να κοιτάξουμε το ματς της Κυριακής που έχουμε μπροστά μας. Εδώ θα ήθελα να κάνω μια παρένθεση και να πω ότι για να βγάλω την ενδεκάδα δεν βασίζομαι ούτε σε μάγισσες, ούτε σε προσωπολατρίες. Αυτό που μετρά είναι η εικόνα των ποδοσφαιριστών στην προπόνηση».