«Απόδραση» στο 92' για Τηλυκράτη!

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Τηλυκράτης πήρε τη νίκη με 2-1 και έφυγε με τους τρεις πόντους από την Καλαμαριά.

Οι Λευκαδίτες πήραν μεγάλη βαθμολογική ανάσα και με αυτή τη νίκη προσπέρασαν με έναν πόντο στη βαθμολογία τον Απόλλωνα. Για να συμβεί αυτό, χρειάστηκαν δύο λάθη της άμυνας των γηπεδούχων, τα οποία βέβαια εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά.

Αρχικά, ο Κατσίκης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Με τη συμπλήρωση 17' στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μωυσιάδης έφερε το παιχνίδι στα ίσια, αφού με σουτ «έγραψε» το 1-1. Και ενώ όλα έδειχναν πως οι δυο ομάδες θα έπαιρναν από έναν πόντο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, ο Πουταχίδης έδωσε το «χρυσό» τρίποντο στην ομάδα του.

Απόλλων Καλαμαριάς (Τζο Παλατσίδης): Καρατζιοβαλής, Σκέμπης, Νάϊντος, Λουϊζίδης (46' Καραπατσακίδης), Βέντζιος, Μπιτέλης, Παντελιάδης, Χάτζι (60' Πλατάκης), Λεπτοκαρύδης, Δερμιτζόγλου, Μωυσιάδης.

Τυληκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς): Παπαδόπουλος, Αχείμαστος, Καταγής, Μυροφορίδης, Ιασωνίδης, Ντουτσαρίδης, Κατσίκης, Πουταχίδης, Παπανίκου, Λαζαρίδης, Θανέλλας (58' Αλμπάνης).

Οριστικό το σοκ: Πέντε μήνες εκτός ο Λουτσιάνο!
Τρίκαλα: Φιλική νίκη με... μεταγραφή
Γκαζιαντέπ-ΠΑΟΚ 80-66: «Καμπανάκι» κινδύνου!
Μπήκε ο Σίνγκλετον, θεραπεία για Καλαϊτζάκη
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης