Στις 27/11 η σέντρα στη Football League 2

Στις 27/11 η σέντρα στη Football League 2

Στις 27 Νοεμβρίου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Football League 2, όπως έγινε γνωστό κατά τη διάρκεια της κλήρωσης των δύο ομίλων.

Ως εκπρόσωποι στο ΔΣ της Λίγκας θα είναι από τον Νότιο όμιλο οι Βαγγέλης Ασλανίδης της Γλυφάδας και Βασίλης Μπαλαμπέκης του Ηλυσιακού και από τον Βόρειο όμιλο οι Μιχάλης Κασσής της Δόξας Κρανούλας και Σταύρος Ζαμπέτογλου του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Στις ομάδες αναμκοινώθηκε ότι δεν θα καλυφθούν τα έξοδα μετακίνησης, ενώ θα γίνει προσπάθεια για χορηγεία από τον ΟΠΑΠ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της football league 2:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η (27/11) αγωνιστική 12η (26/2)
Πανηλειακός - ΑΟ Χανιά
Ηλυσιακός - ΑΟ Γλυφάδας
Προοδευτική - Καλαμάτα
ΠΑΟ Ρουφ - Ζάκυνθος
Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Μαγούλας
Ρεπό: Ρούβας

2η (4/12) Αγωνιστική 13η (4/3)
Ρούβας - Πανηλειακός
ΑΟ Χανιά - Ηλυσιακός
ΑΟ Γλυφάδας - ΠΑΟ Ρουφ
Καλαμάτα - Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Μαγούλας - Ζάκυνθος
Ρεπό: Προοδευτική

3η (11/12) Αγωνιστική 14η (11/3)
Πανηλειακός - Ηλυσιακός
Προοδευτική - Ρούβας
ΠΑΟ Ρουφ - ΑΟ Χανιά
Αστέρας Μαγούλας - ΑΟ Γλυφάδας
Ζάκυνθος - Καλαμάτα
Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

4η (18/12) Αγωνιστική 15η (18/3)
Προοδευτική - Πανηλειακός
Ηλυσιακός - ΠΑΟ Ρουφ
Ρούβας - Απόλλων Σμύρνης
ΑΟ Χανιά - Αστέρας Μαγούλας
Καλαμάτα - ΑΟ Γλυφάδας
Ρεπό: Ζάκυνθος

5η (8/1) Αγωνιστική 16η (28/3)
Πανηλειακός - ΠΑΟ Ρουφ
Απόλλων Σμύρνης - Προοδευτική
Αστέρας Μαγούλας - Ηλυσιακός
Ζάκυνθος - Ρούβας
Καλαμάτα - ΑΟ Χανιά
Ρεπό: ΑΟ Γλυφάδας

6η (15/1) Αγωνιστική 17η (1/4)
Απόλλων Σμύρνης - Πανηλειακός
ΠΑΟ Ρουφ - Αστέρας Μαγούλας
Προοδευτική - Ζακυνθος
Ηλυσιακός - Καλαμάτα
Ρούβας - ΑΟ Γλυφάδας
Ρεπό: Χανιά

7η (22/1) Αγωνιστική 18η (8/4)
Πανηλειακός - Αστέρας Μαγούλας
Ζάκυνθος - Απόλλων Σμύρνης
Καλαμάτα - ΠΑΟ Ρουφ
ΑΟ Γλυφάδας - Προοδευτική
ΑΟ Χανιά - Ρούβας
Ρεπό: Ηλυσιακός

8η (29/1) Αγωνιστική 19η (22/4)
Ζάκυνθος - Πανηλειακός
Αστέρας Μαγούλας - Καλαμάτα
Απόλλων Σμύρνης - ΑΟ Γλυφάδας
Προοδευτική - ΑΟ Χανιά
Ηλυσιακός - Ρούβας
Ρεπό: ΠΑΟ Ρουφ

9η (5/2) Αγωνιστική 20η (29/4)
Πανηλειακός - Καλαμάτα
ΑΟ Γλυφάδας - Ζάκυνθος
ΑΟ Χανιά - Απόλλων Σμύρνης
Ρούβας -ΠΑΟ Ρουφ
Ηλυσιακός - Προοδευτική
Ρεπό: Αστέρας Μαγούλας

10η (12/2) Αγωνιστική 21η (6/5)
ΑΟ Γλυφάδας - Πανηλειακός
Ζακυνθος - ΑΟ Χανιά
Αστέρας Μαγούλας - Ρούβας
Απόλλων Σμύρνης - Ηλυσιακός
ΠΑΟ Ρουφ - Προοδευτική
Ρεπό: Καλαμάτα

11η (19/2) Αγωνιστική 22η (13/5)
ΑΟ Χανιά - ΑΟ Γλυφάδας
Ρούβας - Καλαμάτα
Ηλυσιακός - Ζάκυνθος
Προοδευτική - Αστέρας Μαγούλας
ΠΑΟ Ρουφ - Απόλλων Σμύρνης
Ρεπό: Πανηλειακός

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η (27/11) αγωνιστική 12η (26/2)
Εθνικός Γαζώρου – Αετός Σκύδρας
Μέγας Αλέξανδρος – ΑΕ Ποντίων
Τηλυκράτης – Τύρναβος
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Νίκη Βόλου
Δόξα Κρανούλας – Οδυσσέας Αναγέννησης
Βατανιακός – Απόλλων Καλαμαριάς

2η (4/12) Αγωνιστική 13η (4/3)
Μέγας Αλέξανδρος – Εθνικός Γαζώρου
Αετός Σκύδρας – Τηλυκράτης
ΑΕ Ποντίων – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Τύρναβος – Δόξα Κρανούλας
Νίκη Βόλου – Βατανιακός
Απόλλων Καλαμαριάς – Οδυσσέας Αναγέννησης

3η (11/12) Αγωνιστική 14η (11/3)
Εθνικός Γαζώρου – Τηλυκράτης
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Μέγας Αλέξανδρος
Δόξα Κρανούλας – Αετός Σκύδρας
Βατανιακός – ΑΕ Ποντίων
Απόλλων Καλαμαριάς – Τύρναβος
Οδυσσέας Αναγέννησης – Νίκη Βόλου

4η (18/12) Αγωνιστική 15η (18/3)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Εθνικός Γαζώρου
Τηλυκράτης – Δόξα Κρανούλας
Μέγας Αλέξανδρος – Βατανιακός
Αετός Σκύδρας – Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Ποντίων – Οδυσσέας Αναγέννησης
Νίκη Βόλου – Τύρναβος

5η (8/1) Αγωνιστική 16η (28/3)
Εθνικός Γαζώρου – Δόξα Κρανούλας
Βατανιακός – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Καλαμαριάς – Τηλυκράτης
Οδυσσέας Αναγέννησης – Μέγας Αλέξανδρος
Νίκη Βόλου – Αετός Σκύδρας
Τύρναβος – ΑΕ Ποντίων

6η (15/1) Αγωνιστική 17η (1/4)
Βατανιακός – Εθνικός Γαζώρου
Δόξα Κρανούλας – Απόλλων Καλαμαριάς
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Οδυσσέας Αναγέννησης
Τηλυκράτης – Νίκη Βόλου
Μέγας Αλέξανδρος – Τύρναβος
Αετός Σκύδρας – ΑΕ Ποντίων

7η (22/1) Αγωνιστική 18η (8/4)
Εθνικός Γαζώρου – Απόλλων Καλαμαριάς
Οδυσσέας Αναγέννησης – Βατανιακός
Νίκη Βόλου – Δόξα Κρανούλας
Τύρναβος – Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Ποντίων – Τηλυκράτης
Αετός Σκύδρας – Μέγας Αλέξανδρος

8η (29/1) Αγωνιστική 19η (22/4)
Οδυσσέας Αναγέννησης – Εθνικός Γαζώρου
Απόλλων Καλαμαριάς – Νίκη Βόλου
Βατανιακός – Τύρναβος
Δόξα Κρανούλας – ΑΕ Ποντίων
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αετός Σκύδρας
Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος

9η (5/2) Αγωνιστική 20η (29/4)
Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου
Τύρναβος – Οδυσσέας Αναγέννησης
ΑΕ Ποντίων – Απόλλων Καλαμαριάς
Αετός Σκύδρας – Βατανιακός
Μέγας Αλέξανδρος – Δόξα Κρανούλας
Τηλυκράτης – Οικονόμος Τσαριτσάνης

10η (12/2) Αγωνιστική 21η (6/5)
Τύρναβος – Εθνικός Γαζώρου
Νίκη Βόλου – ΑΕ Ποντίων
Οδυσσέας Αναγέννησης – Αετός Σκύδρας
Απόλλων Καλαμαριάς – Μέγας Αλέξανδρος
Βατανιακός – Τηλυκράτης
Δόξα Κρανούλας – Οικονόμος Τσαριτσάνης

11η (19/2) Αγωνιστική 22η (13/5)
ΑΕ Ποντίων – Εθνικός Γαζώρου
Αετός Σκύδρας – Τύρναβος
Μέγας Αλέξανδρος – Νίκη Βόλου
Τηλυκράτης – Οδυσσέας Αναγέννησης
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Καλαμαριάς
Δόξα Κρανούλας – Βατανιακός

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
«Πολυβόλο» η Ατλέτικο Μαδρίτης
«Πολυβόλο» η Ατλέτικο Μαδρίτης
Το επικό ματς και η νίκη της Σίτι
Το επικό ματς και η νίκη της Σίτι
Μάντσεστερ Σίτι-Μονακό 5-3: Τι ματσάρα θεέ μου!
Μάντσεστερ Σίτι-Μονακό 5-3: Τι ματσάρα θεέ μου!
Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-4: Ισπανική καταιγίδα πρόκρισης!
Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-4: Ισπανική καταιγίδα πρόκρισης!
Ο Τομέας Ναυτιλιακών του ΙΕΚ ΑΛΦΑ συμμετέχει αποκλειστικά στην Ευρωπαϊκή Ναυτιλιακή Εβδομάδα στις Βρ
Ο Τομέας Ναυτιλιακών του ΙΕΚ ΑΛΦΑ συμμετέχει αποκλειστικά στην Ευρωπαϊκή Ναυτιλιακή Εβδομάδα στις Βρ
Αστρολογικό δελτίο για όλα τα ζώδια, από 21/2 έως 24/2
Αστρολογικό δελτίο για όλα τα ζώδια, από 21/2 έως 24/2
Σε νοσοκομείο τραγουδίστρια με ρήξη πρωκτικού σφιγκτήρα
Σε νοσοκομείο τραγουδίστρια με ρήξη πρωκτικού σφιγκτήρα
Μανώλης Κυπριανίδης: Νεκρός ο πασίγνωστος επιχειρηματίας - Τον δολοφόνησαν!
Μανώλης Κυπριανίδης: Νεκρός ο πασίγνωστος επιχειρηματίας - Τον δολοφόνησαν!

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Περισσότερα για: Α.Ε. Ποντίων Κατερίνης, Εθνικός Γαζώρου, Ασίτων ΑΕ
ΟΦΗ: Πρώτη… βόλτα Παπαδόπουλου στο «Γεντί Κουλέ»
ΟΦΗ: Πρώτη… βόλτα Παπαδόπουλου στο «Γεντί Κουλέ»
Ο Νίκος Παπαδόπουλος αναλαμβάνει τον ΟΦΗ σε μια δύσκολη στιγμή,…
ΟΦΗ: Πρώτη… βόλτα Παπαδόπουλου στο «Γεντί Κουλέ»
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης