Ισοπαλία στην Καλλονή

Η ΑΕΛ Καλλονής σε φιλικό παιχνίδι του Σαββάτου (09/10) αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης.

Ένα ακόμα τεστ ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος στις 23 Οκτωβρίου έδωσε η ομάδα της Λέσβου. Αυτή τη φορά υποδέχτηκε στη Μυτιλήνη τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και στο πρώτο ημίχρονο είχε την υπεροχή και έχασε ευκαιρίες με τους Τριανταφύλλου, Μανούσο. Στο 20’, λοιπόν, η υπεροχή αυτή μεταφράστηκε σε γκολ, με τον Τριανταφύλλου να τροφοδοτεί με τακουνάκι τον Μανούσο και τον δεύτερο να ανοίγει το σκορ από πλάγια θέση. Η ισοφάριση ήρθε στο 36’ με τον Μπιτέλη.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Πουρής, Πάεζ, Τραορέ, Χάλαρης, Σεμπέκος, Μαρσέλο, Σκάγκλια, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ντος Σάντος, Τριανταφύλλου. Έπαιξαν και οι: Σουλογάνης, Ντάμπος, Καρακώστας, Θυμιόπουλος, Βαλιός, Κριπιντίρης, Χατζόπουλος, Θέος, Βλαστέλλης, Σαμπάνης, Μακρίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Σκέμπης, Νάιντος, Καραντασιάδης, Σάλιβαν, Καραπατσακίδης, Παντελιάδης, Δεμιρτζόγλου, Λιόνης, Λεπτοκαρίδης, Μπιτέλης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μπαντής, Σακκάς, Βέντζιος, Λουιζίδης, Παρμαξίδης, Χατζί, Ευθυμιάδης, Καϊάφας.