Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός 1-1: Τα highlights από την «άσχημη» ισοπαλία στη Γερμανία (video)
Eurokinissi

Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να πάρουν μία μεγάλη νίκη στη Γερμανία, έπειτα από ένα ακόμα γκολ που δέχθηκαν στις καθυστερήσεις.

Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες έφτασαν μία ανάσα από ένα τεράστιο «διπλό» στη Γερμανία, το οποίο θα τους κρατούσε «ζωντανούς» στην διεκδίκηση της 3ης θέσης του ομίλου για τα play offs του Conference League. Όμως, το τέρμα του Κίμπλερ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, καταδίκασε το «συγκρότημα» του Μίτσελ στην ισοπαλία και παράλληλα στον αποκλεισμό από την Ευρώπη.

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, οι Γιώργος Μασούρας και Πεπ Μπιέλ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, κάτι που επέτρεψε στην Φράιμπουργκ να ελπίζει στην ισοπαλία. Τελικά, οι Γερμανοί στο 93’ με την κεφαλιά του Κίμπλερ, έπειτα από κρεσέντο επεμβάσεων του Αλέξανδρου Πασχαλάκη, πήραν την ισοπαλία 1-1.