Europa League: Γρήγορη «απάντηση» από ΑΕΚ Λάρνακας (Videos)

Europa League: Η Ρεν προηγήθηκε επί της ΑΕΚ Λάρνακας, αλλά οι Κύπριοι ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Τη Ρεν φιλοξενεί στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου η ΑΕΚ Λάρνακας. Οι Γάλλοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν πρώτοι στο ματς που διεξάγεται στην Κύπρο. Ο Τεατέ στο 29’ με πανέμορφο σουτ έκανε το 0-1, δίνοντας προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Όμως οι Κύπριοι δεν το έβαλαν κάτω. Χρειάστηκε να περάσουν μόλις 4 λεπτά για να «απαντήσουν», διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν κι αποτέλεσμα ημιχρόνου. Μετά από ωραία προσπάθεια έγινε η σέντρα απ’ τον Ροζάλες και ο Όιερ με κεφαλιά νίκησε τον Μανταντά σκοράροντας για τους Κύπριους.

Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό