Λύτρωση για τον Απόλλωνα Λεμεσού με buzzer beater του Πίττα!

Παλικαρίσια νίκη για τον Απόλλωνα Λεμεσού που επικράτησε 3-2 της Μίντιλαντ στο «ΑΕΚ Αρένα» και ελπίζει σε πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Ο νεαρός Πίττας που είχε μπει ως αλλαγή στο τελευταίο δεκάλεπτο, διαμόρφωσε το τελικό σκορ με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ: Βάλε, Γιούστε, Ρομπέρζ, Σαντάνα, Ζοάο Πέδρο, Σακέτι, Κυριάκου, Ντα Σίλβα (66΄ Ζελάγια), Σαρδινέρο (57΄Γιάκολις), Σκέμπρι (80΄ Πίττας), Μαγκλίτσα.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ: Γ.Χάνσεν, Κ.Χάνσεν, Σπάρβ, Κόρσμαρ, Νταλ Χέντε, Πόουλσεν. Ντράχμαν (80΄ Βικχάιμ), Μπόριγκ (65΄ Νόβακ), Σέρλοθ, Χασάν (69΄ Ρέμερ), Νίσεν.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν