Κέρδισε την πρόκριση, έχασε τον Μιχταριάν

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την Σεντ Ετιέν.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν και στην έδρα των Γάλλων (εντός έδρας είχαν κερδίσει με σκορ 3-0) με 1-0 χάρη σε γκολ του Μιχταριάν.

Ο Μουρίνιο παρέταξε την ομάδα με τους παίκτες που θεωρεί βασικούς, προκειμένου να κάνει την πρόβα τζενεράλε του τελικού του Λιγκ Καπ που θα γίνει στις 26 του μήνα.

Ο Μάτα στο 16ο λεπτό έδωσε ασίστ στον Μιχταριάν για το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση. Όμως λίγα λεπτά αργότερα ο ποδοσφαιριστής από την Αρμενία αποχώρησε τραυματίας και θα προλάβει δύσκολα τον τελικό.