Ατλέτικ Μπιλμπάο –Τορίνο 2-3 (video)

Την υπέρβαση έκανε η Τορίνο που νίκησε 3-2 την Ατλέτικ Μπιλμπάο μέσα στο «Σαν Μαμές» και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης καθώς το πρώτο ματς στην Ιταλία είχε τελειώσει δίχως νικητή (2-2).

Οι Τορινέζοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ όταν μετά την ανατροπή του Βίβες από τον Γκουρπέγκι ο Κουαλιαρέλα αξιοποίησε το πέναλτι για το 0-1. ΟΙ Βάσκοι έφθασαν στην ισοφάριση ένα λεπτό πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους με το σουτ του Ιραόλα. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μάξι Λόπεζ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Νταρμιάν  έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
Στο 53’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με κεφαλιά του Ινιάκι  αλλά οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντε Μάρκος με πλασέ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Παντέλι για το 2-2.
Όμως οι «γκρανάτα» πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 67’ αυτή τη φορά με το σουτ του Νταρμιάν.
Ατλέτικ Μπιλμπάο: Χερερίν, Ιραόλα, Ετξέιτα, Γκουρπέγκι (30’ Ινιάκι  Γουίλιαμς), Λαπόρτε, Ντε Μάρκος, Μπενάτ (70΄Σουσαέτα), Σαν Χοσέ, Ρίκο (79’ Ουνάι Λόπεζ), Μουνιαΐν, Αντουρίθ
Τορίνο: Παντέλι, Μακσίμοβιτς, Γκλικ, Μορέτι, Νταρμιάν, Βίβες, Γκάτσι, Ελ Καντουρί (85’ Φάρνερουντ), Μολινάρο, Κουαλιαρέλα, Μάξι Λόπεζ (73’ Μαρτίνεζ)

Όταν το παιχνίδι γίνεται διασκέδαση! Στίβεν Τζέραρντ και Ρόμπι Κιν απέναντι σε 25 παιδιά (video)
Ο Μήτρογλου το «κάρφωσε» και… απάντησε στην «Equipe»! (video)
Ολυμπιακός: Δεύτερη φορά θύμα ληστείας ο Καρσελά
Παράσχος: «Δεν υπάρχει μαγικό ραβδί. Μόνο σκληρή δουλειά» (photo)
Καιρός: Λιακάδες τέλος! Ραγδαία επιδείνωση το Σαββατοκύριακο με καταιγίδες και ισχυρούς ανέμους
Νέα δημοσκόπηση: Εκπλήξεις και ανατροπές στο πολιτικό σκηνικό
Η απόλυτη ανατροπή με τον καιρό των Χριστουγέννων - Έρχονται χιόνια! (vid)
Κοινωνικό μέρισμα: Δείτε αν θα σας καταβληθούν μέχρι την Παρασκευή 900 ευρώ στους λογαριασμούς σας!