Ατλέτικ Μπιλμπάο –Τορίνο 2-3 (video)

Την υπέρβαση έκανε η Τορίνο που νίκησε 3-2 την Ατλέτικ Μπιλμπάο μέσα στο «Σαν Μαμές» και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης καθώς το πρώτο ματς στην Ιταλία είχε τελειώσει δίχως νικητή (2-2).

Οι Τορινέζοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ όταν μετά την ανατροπή του Βίβες από τον Γκουρπέγκι ο Κουαλιαρέλα αξιοποίησε το πέναλτι για το 0-1. ΟΙ Βάσκοι έφθασαν στην ισοφάριση ένα λεπτό πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους με το σουτ του Ιραόλα. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μάξι Λόπεζ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Νταρμιάν  έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
Στο 53’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με κεφαλιά του Ινιάκι  αλλά οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντε Μάρκος με πλασέ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Παντέλι για το 2-2.
Όμως οι «γκρανάτα» πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 67’ αυτή τη φορά με το σουτ του Νταρμιάν.
Ατλέτικ Μπιλμπάο: Χερερίν, Ιραόλα, Ετξέιτα, Γκουρπέγκι (30’ Ινιάκι  Γουίλιαμς), Λαπόρτε, Ντε Μάρκος, Μπενάτ (70΄Σουσαέτα), Σαν Χοσέ, Ρίκο (79’ Ουνάι Λόπεζ), Μουνιαΐν, Αντουρίθ
Τορίνο: Παντέλι, Μακσίμοβιτς, Γκλικ, Μορέτι, Νταρμιάν, Βίβες, Γκάτσι, Ελ Καντουρί (85’ Φάρνερουντ), Μολινάρο, Κουαλιαρέλα, Μάξι Λόπεζ (73’ Μαρτίνεζ)

Το εντυπωσιακό βίντεο που ανέβασε ο Βασάλος από τις κοινές διακοπές του με τη Βαλαβάνη στη Ρόδο!
«Ντου» οπαδών της Λανς και διακοπή στο ματς με την Μπρεστ (video)
Παναιγιάλειος: Επιστροφή στη βάση του
Με τόσα το… συζητάει για Ζέκα ο Παναθηναϊκός!
Μεγάλη φωτιά στο Μαρκόπουλο Αττικής
Βίντεο που κόβει την ανάσα! Έτσι σώζει ζωές το Πολεμικό Ναυτικό: Καρέ – καρέ επιχειρήσεις διάσωσης
Κρήτη: Οι πρώτες σκληρές εικόνες από το τροχαίο με το λεωφορείο – Ένας νεκρός - 3 τραυματίες
Bίντεο-Σοκ - Επίθεση Ισπανία: Η στιγμή που ήρωας αστυνομικός σκοτώνει μόνος του τέσσερις τρομοκράτες