Αϊντχόφεν – Διναμό Μόσχας  0-1 (video)

Αϊντχόφεν – Διναμό Μόσχας 0-1 (video)

Την 6η της νίκη σε ισάριθμα ματς στον 5ο όμιλο στον οποίο συμμετείχε και ο Παναθηναϊκός  πέτυχε η Ντιναμό Μόσχας  που με γκολ του Ιόνοφ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε 1-0 της Αϊντχόφεν μέσα  στο «Φίλιπς»

Η πρώτη σπουδαία ευκαιρία χάθηκε για τους γηπεδούχους με τον Ντεπάι  να αστοχεί από πολύ καλή θέση στο 25’. Δύο λεπτά αργότερα οι Μοσχοβίτες απείλησαν μ τον Βενγκέρ να αναγκάζει τον Πασβέερ σε εξαιρετική επέμβαση.
Λίγο αργότερα νέα καλή στιγμή για τους Ολλανδούς με τον  Βίλεμς με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με τον  γκολκίπερ της γηπεδούχου να  υποχρεώνεται σε νέα καλή επέμβαση σε προσπάθεια του Ντζούντζακ.
Αφού ο Λοκάντια έχασε μία ακόμα ευκαιρία για την γηπεδούχο η Ντιναμό είχε δοκάρι στο 39’ με τον Γιουσούποφ ενώ λίγο μετά από Κουράνι απέτυχε να αξιοποιήσει μία ακόμα για τους Ρώσους.
Και στο β΄ μέρος  αμφότερες οι ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ αλλά όλα τελικά κρίθηκαν υπέρ των φιλοξενούμενων στο 91’ όταν ο   Ιόνοφ με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της PSV.
Αϊντχόφεν: Πάσβεερ, Μιρίν, Ρέκικ, Βίλεμς, Μπρένετ, Μαχέρ (81’ Γουϊνάλντουμ) , Γκουαρδάδο, Χέντριξ (67’ Ριντζμάιερ), Ντεπάι (67’ Ντε Γιόνγκ), Ζόφερζοον, Λοκάντια
Ντιναμό Μόσχας: Σούνιν, Ντούγκλας, Χούμποτσαν, Μανόλεφ, Κοζλόφ, Βενκέρ (58’ Ιόνοφ), Ντζούντζακ (93’ Τασάεφ), Γιουσούποφ, Βαλμπουενά,  Κουράνι  (68’ Προυντνίκοφ)