1ος Όμιλος: Ήττα – αποκλεισμός για Απόλλων Λεμεσού

Οι Κύπριοι ηττήθηκαν με 3-1 στην Ελβετία από την Ζυρίχη κι έμειναν εκτός πρόκρισης, ενώ Βιγιαρεάλ και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2

Βίοι αντίθετοι για Ζυρίχη και Απόλλωνα Λεμεσού καθώς μετά τη νίκη τους με 3-1 οι Ελβετοί έμειναν στο «κόλπο της πρόκρισης, με τους Κύπριους να τίθενται… νοκ άουτ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 23’ με τον Φάρλεϊ να νικάει τον Ντα Κόστα, αλλά οι Ελβετοί έφεραν το ματς στα ίσια στο 31’ με τον Ντζιμσιτί. Μάλιστα, 7 λεπτά αργότερα η Ζυρίχη πήρε το προβάδισμα με το πέναλτι του Τσικχαουί, ενώ στο 59’ ο ίδιος παίκτης ξανά με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ζυρίχη: Ντα Κόστα, Ντζιμσίτι (80' Ελβεντί), Νεφ, Κετσόγεβιτς, Τσιουμιέντο, Μπαφ, Τσικχαουί, Ετουντί (76' Τσέρτσι), Κάγιεβιτς, Σχενμπάχλερ, Ροντρίγκες (72' Κοχ), Ετουντί

Απόλλων Λεμεσού: Βάλε, Ρόμπερτ, Ανγκελί, Ζοάο Πάολο, Μεριέμ (46' Γκουγιόν), Λόπες, Αμντανί, Φάρλεϊ, Τουράμ, Αμπραχάμ (80' Σανγκόι), Παπουλής (55' Ολίνγκα)

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Βιγιαρεάλ υποδέχτηκε την Γκλάντμπαχ με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό. Οι Ισπανοί άνοιξαν το σκορ στο 26’ με τον Βιέτο, ενώ στο 55’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ράφαελ. Οι γηπεδούχοι 8 λεπτά αργότερα πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τσερίσεφ, αλλά στο 67’ απάντησε η Γκλάντμπαχ με τον Τζάκα να «γράφει» το τελικό 2-2.

Βιγιαρεάλ: Ασένχο, Γκασπάρ, Ρουίθ, Κόστα, Γκάμπριελ, Κάνι (56' Τζιοβάνι Ντος Σάντος), Τριγκέρος (87' Εσπινόσα), Τσερίσεφ, Σοριάνο, Βιέτο, Ούτσε (71' Πίνα)

Γκλάντμπαχ: Σομέρ, Μπρούερς, Ντομίνγκες, Γιάντκσε, Κορμπ, Νορντβάιτ, Τραορέ (71' Χέρμαν), Αζάρ, Τζάκα, Ράφαελ, Χργκότα (71' Χργκότα)

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης