Europa League – 10ος Όμιλος: Αφεντικό η Στεάουα (videos)

Επική εμφάνιση από την Στεάουα Βουκουρεστίου και τεράστια νίκη με 6-0 επί της Άαλποργκ στο «Αρένα Νασιονάλ».

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Στεάουα Βουκουρεστίου έτσι ώστε να κάμψει την αντίσταση της Άαλμποργκ και να πετύχει έξι τέρματα φτάνοντας στο θριαμβευτικό 6-0.

Ο Σανμαρτεάν στο 51’ έκανε το 1-0 για τους Ρουμάνους με τον Ρουσέσκου στο 59΄να ευστοχεί από το πέναλτι για το 2-0, φάση όπου ήρθε και η αποβολή για τους φιλοξενούμενους.

Σε 11 λεπτά ο Κεσερού πέτυχε τρία τέρματα (61’, 65’, 72’) με τον Ρουσέσκου στο 73’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΤΕΑΟΥΑ: Αρλάουσκις, Ράπα (49' Ρουσέσκου), Σζουκάλα, Βαρέλα, Λατοβλεβίτσι, Πρεπελίτα, Σανμαρτεάν, Μπρεεφελντ (67' Παπ), Πόπα, Κεσερού (74' Ιάνκου).
ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ: Λάρσεν, Πέτερσεν, Γκόρτερ (15' Φρεντέρικσεν), Τελάντερ, Ενέβολντσεν (59' Κρίστενσεν), Γουίκαν, Ρίσγκαρντ, Τόμσεν, Γιάκομπσεν (63' Ελένιους), Ντάλσγκααρντ

{dailymotion}x267yvs{/dailymotion}

Εύκολα η Ντιναμό Κιέβου

Μικρή αντίσταση βρήκε η Ντιναμό Κιέβου στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Ρίο Άβε φτάνοντας με άνετο τρόπο στη νίκη με 3-0. Ο Γιαρμολένκο με μακρινό σουτ στο 20’ άνοιξε το σκορ για το σύλλογο της Ουκρανίας, με τον Μπελαντά στο 25’ να κάνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Κράβετς στο 70’.

ΡΙΟ ΑΒΕ: Κάσιο, Γκουάνο, Λιόν, Πίντο, Μαρσέλο, Ταραντίνι, Λόπες (77' Βακασό), Μπρεσάν (64' Τζεμπόρ), Μορέιρα, Μπόατενγκ, Ούκρα (81' Γκονσάλβες).
ΝΤΙΝΑΜΟ: Σοφκόφσκι, Ντράγκοβιτς, Βίντα, Μπούρντα (86' Σελίν), Μακαρένκο, Σίντορτσουκ (67' Βελόσο), Μπελχαντά, Ριμπάλκα, Λενς (79' Καλιτβίντσεφ), Γιαρμολένκο, Κράβετς.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ανακοίνωση της ΕΛΑΣ για τον αποψινό ημιτελικό του Conference League
Στην COSMOTE TV έως το 2027 τα UEFA Champions League, UEFA Europa League και UEFA Conference League
Euroleague: Top-10 με «πράσινο» και «ερυθρόλευκο» φόντο
Με αυτούς τους ΗΓΕΤΕΣ δε φοβάται τίποτα και κανέναν!